تلویزیون سخنرانی نوه امام را سانسور کرد؟!

  
خبرگزاری ایرنا: از آنجا که اردیبهشت ماه گذشته یک گروه سیاسی تندرو نسبت به حضور سید حسن خمینی در یادواره شهدای یاک گرگان هشدار داده بود، سفر دیروز عصر تا حدودی تحت الشعاع موضوع بود اما برخلاف هشدار قبلی، مردم استان گلستان استقبال زیادی از یادگار امام راحل داشتند.

حضور گسترده اقشار مختلف مردم و جمعیت بیش از حد انتظار استقبال کنندگان از حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی درمحل امامزاده عبدالله (س) گرگان باعث ترافیک سنگین در مسیرهای منتهی به امامزاده شد.

حضور جمعیت به حدی بود که بخشی ازداربست حفاظتی محل برگزاری مراسم فروریخت، همچنین سه کودک خردسال که برای خیر مقدم آماده شده بودند نتوانستند برنامه پیش بینی شده را انجام دهند.

در مسیر حرکت سید حسن خمینی به مصلی گرگان تعداد زیادی گوسفند از سوی مردم به عنوان نذورات ذبح شد

مردم با شعار'صل علی محمد، بوی خمینی آمد'، 'دسته گل محمدی، به شهر ما خوش آمدی' و 'صل علی محمد، یاور رهبر آمد' از یادگار امام استقبال کردند.

تعداد زیادی ایستگاه صلواتی در مسیر امامزاده تا مصلی گرگان از مردم استقبال کننده پذیرایی می کرد.

اجرای دو سرود در وصف امام راحل و بیت امام، در دست داشتن تصاویری از امام خمینی (ره)، رهبر معظم انقلاب، سید احمد خمینی و سید حسن خمینی توسط مردم و نیز حضور حضور پررنگ زنان و کودکان در گلزار شهدا از دیگر نکات این مراسم بود.

آیت الله نورمفیدی و حجج اسلام آشتیانی و یاسر خمینی، نوه امام راحل را در گلزار شهدای گرگان همراهی کردند.

گل افشانی توسط اعضای کانون حزب الله گلستان در مسیر به گونه ای انجام شد که حرکت خودروی یادگار امام را متوقف کرد.

کانون حزب الله گلستان با بنرهایی حاوی شعار پیرو خط قرآن، خوش آمدی به گرگان در مسیر مصلی به استقبال از یادگار امام آمده بودند.

گروه موسیقی زورخانه ای پوریای ولی گرگان با سرود ای ایران به استقبال یادگار امام رفت.

از سوی دیگر حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی با شعار دسته گل محمدی، به شهر ما خوش آمدی وارد مصلی گرگان شد و در جایگاه ویژه در کنار آیت الله موسوی بجنوردی، آیت الله نورمفیدی، حجج اسلام سید یاسر خمینی، محمد صادق صالحی منش، علی اکبر آشتیانی و سید مجتبی نور مفیدی قرار گرفت.

محمد رضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت نیز در کنار یادگار امام قرار داشت.

حضور ائمه جمعه و علمای شیعه و سنی، چند تن از نمایندگان گلستان در مجلس شورای اسلامی، معاونان استاندار از دیگر حاضران در مصلی گرگان بودند.

حسن صادقلو استاندار گلستان و آیت الله سید کاظم نورمفیدی امام جمعه گرگان قبل از سخنرانی نوه امام راحل مطالبی بیان کردند.

آیت الله نورمفیدی عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه گرگان از یادگار امام برای سخنرانی در میان مردم حاضر در مصلی گرگان دعوت کرد.

سیدمحسن طاهری، سیدعلی طاهری، اعضای شورای مرکزی انصار حزب الله گلستان از دیگر حاضران در مراسم بودند.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی عصر پنج شنبه در بدو ورود به استان گلستان در محل گلزار شهدای شهرستان گرگان حاضر و نسبت به مقام شامخ شهیدان ادای احترام کرد، یادگار امام سپس دو سخنرانی ابتدا در جمع مردم و سپس در جمع علمای شیعه و سنی گلستان داشت.
  
پایگاه خبری جماران: یادگار گرامی امام با تأکید بر اتکال به خدا و مردم به عنوان دو عامل پیروزی انقلاب اسلامی از دیدگاه امام راحل، تأکید کرد: اگر می خواهیم فساد از بین رود به آغوش مردم برگردیم و کارها را به خود مردم واگذار کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین سید حسن خمینی در اجتماع پرشور و گسترده مردم گلستان که در مصلی این شهر حضور یافته بودند، با بیان اینکه یکی از نقاط مهم در زندگی سیاسی امام (س) اتکال به خدا و توجه به نقش و جایگاه مردم است، اظهار داشت: امام (س) با اتکال به خدا و قدرت لایزال الهی و اعتماد به حمایت یک دل و یک صدای مردم، انقلاب را پیروز کرد، به پیش برد و کشور را از جنگ با سرافرازی بیرون آوردند؛ ایشان به ما یاد دادند که اگر این دو بال پابرجا بمانند، جمهوری اسلامی هیچ آسیبی نخواهد دید.

وی با بیان اینکه هر گاه مردم در صحنهای آمده اند، جامعه اسلامی پیش رفته و دشمنان داخلی و خارجی مأیوس شده اند، یادآور شد: امام در مبارزه هیچگاه به حرکت‌های گروهگرایانه، ولو با نیت خوب اتکا نکردند و به گروه های چریکی نیز متکی نبودند؛ ایشان حتی بعضی ترورهایی که مفسیدن را هدف قرار می دادند مورد بی اعتنایی قرار دادند و همواره می گفتند سربازان من در گهواره هستند و وقتی بزرگ و ارشاد شدند، طوفان ملت نتایجی را به بار می آورد که بنشینید و ببینید.

سید حسن خمینی ادامه داد: امام سال 42 با اتکا به مردم قیام را شروع کردند و دوره روشنگری ایشان تا روز شهادت آیت الله مصطفی خمینی پیش رفت و تا آن هنگام شاگردان امام (س) مردم را ارشاد کرده و توجه آنها را به یک رهبر دور از وطن متوجه کردند و از آنجایی که دلهای مردم دست خداست، آنان متوجه کسی شدند که با یک اشاره طوفانی به نام انقلاب 57 را به وجود آوردند.

وی یادآور شد: انقلاب ما به خاطر حضور مردم ، خیلی زود پیروز شد در حالی که در تاریخ خوانده ایم که بسیاری از انقلاب های جهان سال ها طول کشیدند، ولی حرکت غیر خشن و آرام ما که مردم در مقابل گلوله سربازان رژیم، گل می دادند و با پیوستگی ایجاد شده در جامعه که همه اقشار از کاسب و سرباز و فرهیخته تا سایر اقشار جامعه در آن یک فرد را به عنوان رهبر و یک جریان را به عنوان یک جریان باورمند و باورپذیر قبول کردند، کمتر از چند ماه پیروز شد و نظام اسلامی تحقق یافت.

سیدحسن خمینی با بیان اینکه در طول انقلاب در مقابل هر حادثه‌ای اتکال به خدا و مردم وجود داشته است، تاکید کرد: اتکال به مردم به گونه ای نبوده است که شرک را پدید آورد بلکه امام قدرت مردم را همان قدرت خدا می دید و مردم را ید مبسوطه‌ای می دید که هرچه می خواهند دیکته می کنند و این درس امام برای ماست.

 یادگار امام گفت: امام همواره به ما توجه داد که علت ایجاد انقلاب علت بقای آن نیز هست و آن علل اتکا به خدا و وحدت کلمه است و فریاد بلند امام در وحدت شیعه و سنی بعنوان دو قشر بزرگ درجامعه اسلامی هنوز درگوش ماست و چند روز پیش نیز مقام معظم رهبری گفتند، هر کس درجامعه اسلامی اختلاف ایجاد کند، سخن آنان غلط و نفرت آفرین است.

وی با تاکید بر وحدت میان دانشجو و روحانی و اقشارمختلف مردم افزود: هرکس وحدت را خدشه دار کند جامعه را دو پاره می کند و اینکه میگوییم کینه ها را از دل ها بزدایم به این خاطر است که اگر ملت دلهای به هم پوسته نداشته باشند وحدت بعنوان رمز بقای جمهوری اسلامی محقق نخواهد شد.

سیدحسن خمینی بابیان اینکه اگر مردم باشند فساد هم در جامعه نخواهد بود، تصریح کرد: اگر خدای نکرده مردم از جامعه کنار گذاشته شوند فساد در همه ابعاد و ظواهر رخ مینماید؛ فساد سیاسی، اقتصادی و فرهنگی؛ جامعهای که مردم آن دل در گرو هم نداشته باشند و مسوولان آن همدل نباشند زمینه هر فسادی مانند بذر در آن فراهم است، اگر میخواهیم فساد از بین رود به آغوش مردم برگردیم و کارها را به خود مردم واگذار کنیم.

وی با اشاره به حضور امروز مردم گفت: ببینم موج جمعیت چگونه میتواند هر نوع افرط گری را بشوید و کنار بگذارد؛ وقتی مردم اراده کنند هر نوع نگاهی را میتوانند با آرامش کنار بگذارند.

وی ادامه داد: مراسم بزرگداشت حضرت امام در 14 خرداد نماد وحدت است که همه اقوام، برادران شیعه و سنی و جریانات مختلف یک دل و یک صدا و با یک پرچم درآن حضور می یابند.

این بخش از سخنان یادگار امام با تکبیر مردم مواجه شد.

سید حسن خیمنی گفت: این مردم شرط لازم برای مبارزه با فساد هستند. اگر میگوییم، جامعه در فساد فرهنگی غوطه ور است راه آن این است که مردم دلهایشان را به هم گره بزنند؛ بزرگترین راه کنترل، کنترل غیر رسمی است. ما بعضا با یک نگاه منتقدانه دلی را به سمت خدا برمی گردانیم.

وی تاکید کرد، فساد اقتصادی با حضور و نظارت مردم  و ارکان مردمی از بین می رود.

  یادگار امام با اشاره به وضعیت استان گلستان و بیان این مطلب که همه انتظار دارند مشکلات استان به سرعت حل شود، گفت: از وزیر محترم صنعت، که دراین جلسه حاضر است وعده میگیرم و از استاندار محترم میخواهم که مسائل این استان را پیگیری کنند و اگر لازم باشد من نیز کمک میکنم تا زمینه صنعتی شدن استان پیش رود.

جنایات اخیر درمنطقه آخرین بخش از سخنان یادگار امام بود که وی دراین زمینه گفت: امروز نمیتوان از جنایاتی که امت اسلامی گرفتار آن هستند یاد نکنیم، امروز در یمن، عراق و سوریه شاهد شکل گیری گروهی هستیم که هیچ رنگ و بویی از پیغمبر(ص) و اهل بیت(ع) نبرده و به دروغ خود را به عنوان یک جریان اسلامی مطرح می کنند و بی شک منشاء آبروریزی برای پیامیر اسلام شده است و از خداوند می خواهیم که این مصیبت را مرتفع کند و یادمان باشد برادران ما در کشورهای اسلامی زحمات و سختی هایی را متحمل می شوند و آنها را دعا کنیم.

وی گفت: کشور ما کشور امنی است و امیدواریم به لطف امام زمان (عج) و تدابیری که بر کشور حاکم است، شاهد هیچ ناامنی نباشیم، اما دل ما برای نا امنی برادران ما در اقصی نقاط کشور و منطقه میتپد و رحمت واسعه خدا را برای آنان خواستاریم.

سیدحسن خمینی درپایان با بیان اینکه محبت مردم سرمایه بزرگی است که امیدوارم خود را لایق آن نگاه داریم از  آیت الله نور مفیدی امام جمعه ارشمند و کم نظیر گرگان تشکر کرد و افزود: ایشان یکی از نعمتهای خدا به استان گلستان است. و حضور ایشان آرامشی را میان برادارن شیعه و سنی و جریانات سیاسی ایجاد کرده است.

 به گزارش ایلنا پیش از سخنان یادگار امام، صادقلو استاندار گلستان،  سید حسن خمینی را بزرگ میراث دار خط امام دانست و گفت: حضور شما و همراهان بارقه ای از امید به استان ما، که ایران کوچک و نگارستان اقوام است، ایجاد کرد.

استاندار گلستان گفت، به حق باید اذعان کرد این یادگار فرهیخته، بزرگ میراث دار خط امام هستند. چرا که بهترین مدیریت زمان را هم در آموختن و آموزاندن و هم در پیامداری و پیام رسانی داشتند.

وی افزود: باید اعتراف کرد که  این یادگار فرزانه تاریخ امام را در تنگنا و پیچیدگی های زمان تبدیل به  خط استمرار نمودند و می نمایند؛ زیرا اگر تاریخ در تاریخ بماند پیامداری و پیام رسانی خود را از دست می دهد. چرا که خط استکبار درکارخانه  تولیدی خود اسلام زدایی، اسلام هراسی، امام هراسی و هراس از رهبریت رهبر معظم انقلاب را دارد.

صادقلو ادامه داد: حضور شما و همراهان بارقه ای از امید به استان ما، که ایران کوچک و نگارستان اقوام است، ایجاد کرد.

وی در پایان گفت: امیدواریم در سایه وجود آیت الله نورمفیدی که صدای ایشان ندای وحدت است، در سایه  اتصال به روح  امام و رهنمودهای شما تحول، توسعه و برکات زیادی برای استان گلستان به وجود بیاورد.
 
قربانی گاو پیش پای یادگار امام
 
فرارو: سید حسن خمینی پنجشنبه گذشته وارد شهرستان گرگان شد و پس از حضور بر سر مزار شهدای این شهرستان واقع در امام زاده عبدالله (ع) و قرائت فاتحه، در میان استقبال گرم مردم شهر گرگان وارد مصلی نماز جمعه این شهر شد.
 
ماشین حامل آیت الله سید حسن خمینی به آرامی در بین خیل جمعیت مسیر گلزار شهدا امام زاده عبدالله گرگان را تا مصلی وحدت گرگان طی کرد.

مردم که همراه ماشین حامل سید خسن خمینی به سمت مصلی می رفتند شعار می دادند: صلی علی محمد بوی خمینی آمد، صلی علی محمد یاور رهبر آمد، دسته گل محمدی به شهر ما خوش آمدی، خمینی قهرمان خوش آمدی به گرگان.

در مسیر امام زاده عبدالله تا مصلی وحدت گرگان یک راس گاو و چند گوسفند جلوی ماشین حامل ایشان قربانی شد.

قربانی گاو پیش پای یادگار امام +عکس

(تصاویر) قربانی گاو پیش پای یادگار امام

(تصاویر) قربانی گاو پیش پای یادگار امام

(تصاویر) قربانی گاو پیش پای یادگار امام

(تصاویر) قربانی گاو پیش پای یادگار امام

(تصاویر) قربانی گاو پیش پای یادگار امام

(تصاویر) قربانی گاو پیش پای یادگار امام

(تصاویر) قربانی گاو پیش پای یادگار امام

(تصاویر) قربانی گاو پیش پای یادگار امام

(تصاویر) قربانی گاو پیش پای یادگار امام

(تصاویر) قربانی گاو پیش پای یادگار امام


(تصاویر) قربانی گاو پیش پای یادگار امام

(تصاویر) قربانی گاو پیش پای یادگار امام

------------------------------------------------------------
استقبال از سیدحسن عالی بود دم همشهریهای عزیزم گرم.مردم عاشق نظام وخط وامام ورهبری هستن وگرانی وتحریم واین چیزا هیچ تاثیری رو مردم نداره اینودشمنامون باید بدونن سر سفرمون نون خشک هم باشه بخوریم حاظر نیستیم نون وپنیر سیدعلی رو باگوشت یهودی اوناعوض کنیم.هراختلاف سیاسی داریم بین خودمونه طوری نباشه که دشمنامون سو استفاده کنن .متاسفانه یه عده برخورد خوبی باخانواده امام ندارند این همون چیزی که دشمن میخواد.چه ارامشی به ادم میده چهره نورانی سیدحسن واقعادیدن داره ازچهرش نورمیبارید

/ 0 نظر / 40 بازدید