کوچک‌زاده: آدم فاسدی که فیلم مشاجره را گرفته...

 
اقدام یک نماینده مجلس در تصویر برداری از مشاجره نماینده دلواپس با ظریف در جلسه غیر علنی مجلس پس از گذشت دو روز همچنان در صدر خبرهای داخلی قرار داشته و در سایت های خبری و شبکه های اجتماعی بازتاب دارد.
 
ایرنا: فیلم این واقعه و فریاد این نماینده بر سر وزیر امور خارجه به طور گسترده در شبکه های اجتماعی و سایت های خبری پخش شده و در توصیف آنچه اتفاق افتاده بود در فضای رسانه ای می توان به کلید واژه هایی چون 'کار غیر اخلاقی' و اقدام دور از شان مجلس' برخورد کرد .

چنان این اقدام از سوی افراد با گرایش های سیاسی مختلف مورد نکوهش قرار گرفت که فرد مشاجره کننده نیز آن را تقبیح کرده و ضبط و پخش کننده آن را |'فاسد و مفسد' دانسته است .

' آدم فاسد و مفسدی که این فیلم خصوصی را گرفته و آن آدم مفسدی که آمده این فیلم را گرفته و پخش کرده ، ما بنا نداشتیم در تریبون عمومی و علنی حرف هایی که باید خصوصی باشد را به یک نفر بگوییم' .

بر پایه فیلم پخش شده نکته محرمانه ای در این گفتگو مطرح نشده است بنابر این در ارتباط با این سخن این موضوع مطرح است که اگر قرار است بین سخنان نماینده در تریبون عمومی و خصوصی تفاوتی باشد قاعدتا باید از جنبه محرمانه بودن با نبودن آن باشد نه این که به طور خصوصی به گونه ای سخن گفت که انتشار عمومی آن گوینده را تا این حد عصبانی کرده است .

در خصوص این اتفاق چند نکته قابل توجه است :

1-مشاهده فیلم و تصویر این واقعه بیانگر آن است که این اقدام از سوی یکی از نمایندگان مجلس انجام و سپس در شبکه های اجتماعی منتشر شده است .

2-برای اولین بار در تاریخ مجلس شورای اسلامی گوشه ای از حوادث رخ داده در حاشیه جلسه غیر علنی به صورت غیر رسمی منتشر شده است .

این اقدام نشان می دهد که هیچ تضمینی وجود ندارد که محتوای جلسات غیر علنی و حاشیه های آن رسانه ای نشود .

چنانچه نماینده دیگری از دیدگاه خود مطلبی را به عباس عراقچی سخنران دیگر جلسه غیر علنی نسبت داد .

یکی از نمایندگان جبهه پایداری به صراحت در سایت خود ادعا کرده است که بخشی از اظهارات عراقچی را در نشست روز یکشنبه مجلس منتشر کرده است.

پیشتر نیز یکی از نشریات وابسته به نماینده دلواپس از جبهه پایداری جمله ای از صالحی را منتشر کرده و در توضیح آن نوشته بود که در جلسه غیر علنی مجلس مطرح شده است .

این اقدامات ( پخش فیلم و نسبت دادن جمله ای به سخنران جلسه غیر علنی ) خلاف قانون و قابل پیگرد است .

بر پایه اصل 69 قانون اساسی 'گزارش و مصوبات جلسه غیر علنی باید پس از برطرف شدن شرایط اضطراری برای اطلاع عموم منتشر گردد'.

همچنین برپایه تبصره 2 ماده 103 آیین نامه داخلی مجلس، تشخیص شرایط رفع اضطرار با مجلس شورای اسلامی و تصویب اکثریت حاضرین در مجلس امکان پذیر است .

انتظار می رود هیات رییسه مجلس در این زمینه اقدام قانونی انجام دهد و اجازه ندهد این شیوه در نشست های غیر علنی بعدی به رویه تبدیل شود.

چرا که چنین رویه ای جو بی اعتمادی را نسبت به نشست های غیر علنی مجلس به وجود می آورد.

قطعا شناسایی نماینده ای که فیلم 59 ثانیه ای مشاجره با ظریف را ضبط و سپس برای انتشار آن اقدام کرده است ، دشوار نخواهد بود.

3 – جو غالب پس از نشست غیر علنی روز یکشنبه مجلس حاکی از رضایت و قانع شدن اکثریت نمایندگان از اظهارات ظریف و عراقچی بود .

سخنگوی هیات رییسه مجلس در توصیف فضای نشست غیر علنی گفت: ' جو خوب و صمیمی برقرار بود و هیج نوع درگیری لفظی وجود نداشت' .

رییس فراکسیون اکثریت رهروان ولایت نیز سخنان ظریف را 'قانع کننده ' توصیف کرد.

حتی جواد کریمی قدوسی نماینده منتقد و دلواپس نگاهش از جلسه را این طور بیان کرد: 'جلسه بسیار خوبی بود و آقای ظریف و عراقچی گزارش مفصلی از مذاکرات هسته ای ارایه کردند'.

با این وصف این احتمال وجود دارد که هدف از انتشار این فیلم تحت الشعاع قرار دادن فضای مثبت مجلس و جلوگیری از انتقال آن به فضای رسانه ای بوده است .

واقعیت این است که مشاجره کننده یک فرد بوده است ، نباید اجازه داد مشاجره یک فرد با ظریف فضای مثبت مجلس در نشست غیر علنی نسبت به سخنان ظریف و عراقچی را تحت تاثیر قرار دهد.

4- اگر چه این که چه فردی اقدام به تصویر برداری و سپس انتشار تصویر مشاجره کرده اهمیت دارد و انتظار می رود که هیات رییسه هرچه زودتر پاسخگوی افکار عمومی باشد ، اما نکته مهم تر نحوه سخن گفتن نماینده جبهه پایداری با وزیر امور حارجه است که نباید در سایه دو موضوع دیگر (تصویر برداری و انتشار مشاجره ) به فراموشی سپرده شود.
 
 
کوچک زاده مقابل ظریف و روبروی جایگاه ناطقان ایستاده بود و فریاد می زد.
 
سایت فرارو: نشست غیرعلنی مجلس با محمد جواد ظریف و سید عباس عراقچی پس از دو ساعت به پایان رسید و نخستین صحنه ای که خبرنگاران در بدو ورود به صحن مشاهده کردند، مشاجره تند و فریاد های مهدی کوچک زاده نماینده تهران بر سر وزیر امور خارجه بود.
 
کوچک زاده مقابل ظریف و روبروی جایگاه ناطقان ایستاده بود و فریاد می زد.

(تصاویر) مشاجره ظریف و کوچک زاده در مجلس

(تصاویر) مشاجره ظریف و کوچک زاده در مجلس

(تصاویر) مشاجره ظریف و کوچک زاده در مجلس

 
 
روزنامه قانون: یکی از روزنامه‌های کشور در شماره امروز خود با اشاره به حواشی جلسه غیرعلنی دیروز مجلس، از برخورد مخالفان مذاکرات هسته‌ای، رفتار دولت در قبال این عده و همچنین کار غیراخلاقی برخی نمایندگان در علنی کردن جزئیات این جلسه غیرعلنی، به شدت انتقاد کرد.

 تصاویر منتشر شده از جلسه غیرعلنی دیروز مجلس، به معنای واقعی کلمه آزاردهنده است. در این تصاویر مهدی کوچک‌زاده، نماینده تندروی تهران مقابل صورت وزیر خارجه ایستاده و بر سر او فریاد می‌زند. اینکه او چه می‌گوید یا از جانب چه طیف و گروهی سخن می‌گوید، موضوع دیگری است، اما به هرحال کوچک‌زاده دارد فریاد می‌زند و صدا و خواسته خود را هرچند با خواسته اکثریت مردم جامعه در تعارض و تناقض است، با صدای رسا بیان می‌کند.

روز شنبه گروه اقلیت دیگری از همین جنس و ترکیب در میدان فلسطین تهران جمع شدند و بدون برخورداری از مجوز قانونی آزادانه شعار دادند و سیاست‌ها و مواضع رسمی دولت و وزارت خارجه کشور را به چالش کشیدند و به سلامت به منزل بازگشتند. شاید در پاسخ بگوییم این حق مخالف است که نسبت به سیاست‌های دولت در عرصه سیاست خارجی انتقاد و اعتراض داشته باشد ولی اشتباه نکنیم و این قبیل ژست‌های روشنفکرانه ما را از واقعیت قدرت سیاسی و واقعیت نابسامانی در فضای سیاسی کشور غافل نسازد.

در حقیقت حضور قدرتمند و صدای بلند‌تر اقلیت مخالف دولت نه به خاطر سعه‌صدر و تساهل سیاسی دولت بلکه حقیقتا از سر استیصال و ناتوانی آن است. دولت توان مقابله با قدرت و نفوذ اقلیت سیاسی پرمدعی در کشور را ندارد اما صادقانه با مردم حرف نمی‌زند و دوست دارد چنین ضعفی را به پای قدرت تحمل و مدارای خود بگذارد. حق مخالفان دولت در انتقاد از سیاست‌های هسته‌ای زمانی شروع و قابل دفاع است که موافقان مذاکرات هسته‌ای نیز بتوانند از چنین فرصت‌ها و ابزارهایی برای بیان آزادانه عقاید و نظرات خودشان استفاده کنند. چرا دولت اجازه برگزاری تجمعات حمایتی از مذاکرات هسته‌ای را نمی‌دهد؟ چرا اگر اقلیت حق اعتراض دارد اکثریت باید خاموش باشد؟

جلسه غیر علنی که علنی شد

روز گذشته همچنین برخی نمایندگان مجلس و از جنس‌ همان اقلیت پرمدعا درخصوص مذاکرات هسته‌ای و ادعای بازدید از مراکز نظامی و هسته‌ای ایران مطالبی را آن هم به دروغ از زبان یکی از مذاکره‌کنندگان بیان کردند که واقعاً حیرت‌انگیز است. حیرت‌انگیز از این جهت که چنین ادعاهایی که می‌تواند امنیت ملی کشور را به خطر اندازد با تساهل و مدارای غیرمتعارف شورای امنیت ملی کشور مواجه می‌شود. رسایی، نماینده دلواپس مجلس بلافاصله مشروح مذاکرات جلسه غیرعلنی مجلس را در فضای علنی منتشر می‌کند اما آب از آب تکان نمی‌خورد. چنین اقدامی از سوی یکی از روزنامه‌ها یا روزنامه‌نگاران وابسته به اکثریت جامعه می‌توانست به قیمت نابودی آن تمام شود.

به هر ترتیب در قانون اساسی کشور ما انتخابات به عنوان مظهر اراده عمومی و اعمال رأی و نظر اکثریت پیش‌بینی شده است. اکثریت مردم ایران هم در آخرین انتخابات کشور رأی و نظر خود را با صراحت اعلام کرده‌اند. مردم اکنون منتظرند تا رئیس‌جمهور و دستگاه سیاست خارجی آن رأی و نظر اکثریت را به شیوه مناسب اعمال کنند. اکنون اما متأسفانه آن صدایی که در کشور طنین‌انداز است، صدای‌ همان اقلیتی است که مردم آنان را کنار زده‌اند.

انفعال، انفعال و باز هم انفعال

این استیصال و ناتوانی دولت به تیم رسانه‌ای او هم سرایت کرده است و خبرگزاری جمهوری اسلامی که باید صدای دولت مستقر باشد در ابتدای مجادله دیروز خبری را با تیتر «فریاد کوچک‌زاده بر سرظریف» کار کرد و بعد از مدتی مطلبی را به نقل از کوچک‌زاده با تیتر«گفت‌و‌گوی من و ظریف آرام ولی چالشی بود» منتشر شد و در آن مقصر اصلی، ظریف جلوه داده شد.

به نظر می‌رسد ضعف در تمام ارکان دولت نمایان است چون هیچ‌کدام از مقامات مسئول در رابطه با اتهامات و سخنانی که به مذاکرات الصاق شده پاسخی ندادند. عراقچی هم که به نقل از او یک خبرگزاری ادعایی را مطرح کرده بود، به نفرین کریمی قدوسی و آن خبرگزاری بسنده کرد و در رابطه با مسائل مطروحه هیچ توضیحی نداد!

البته به نظر می‌رسد افرادی که در تیم مذاکره‌کننده هم حضور دارند بی‌تقصیر نیستند و ادعای مطرح شده در رابطه با بازدید از مراکز نظامی ایران را به صراحت رد که نکردند هیچ، بلکه برای آن شرط هم تعیین کردند. به گفته مذاکره‌کننده ارشد هسته‌ای ایران گفت‌و‌گو‌ها با گروه 1+5 درباره بازرسی‌های سرزده از تاسیسات هسته‌ای و بازرسی‌های مدیریت شده از تاسیسات نظامی ایران بر اساس شرط ایران یعنی انجام بازرسی‌ها 24 روز پس از ارائه درخواست از سوی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، ادامه دارد.

احمد شوهانی، عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس درباره جزئیات جلسه غیر علنی در گفت‌و‌گو با فرارو گفت: مذاکره‌کنندگان هسته‌ای به نمایندگان مجلس قول دادند که دغدغه‌های مقام معظم رهبری و نمایندگان درباره بازرسی‌ها به خصوص بازرسی از مراکز نظامی هسته‌ای مد نظر قرار خواهد گرفت.

وی تصریح کرد: در ادامه این توضیحات آقای ظریف نکته جالبی را بیان کردند. ایشان گفتند پس از آنکه سخنان مقام معظم رهبری در دانشگاه امام حسین(ع) منتشر شد و ایشان یکبار دیگر تاکید کردند که اجازه بازرسی و دسترسی به دانشمندان هسته‌ای ایران نمی‌دهم، بنده امکان تماس سریع با تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای را نداشتم چراکه تیم معاونان در حال مذاکره با طرف مقابل بودند به همین دلیل از طریق اس‌ام‌اس به همکاران اعلام کردم که این دو موضع قطعا خط قرمز ما در مذاکرات باشد.

شوهانی درباره جزئیات این نوع بازرسی گفت: این بازرسی مدیریت شده به این شکل خواهد بود که بازرسان آژانس امکان نمونه برداری محیطی از اطراف مراکز نظامی را پیدا خواهند کرد.

بی‌اخلاقی در نقل مطلب

شوهانی درباره پاسخ‌های ظریف و عراقچی به نمایندگان نیز گفت: در پاسخ به این سوال ابتدا این نکته را عرض کنم که نمایندگان امروز قول اخلاقی دادند تا از اطلاع رسانی درباره جزئیات این جلسه خودداری کنند که بنده هم بر پایه این قول تنها به بیان کلیات می‌پردازم.

وی در ادامه درباره اینکه کریمی قدوسی عضو دیگر کمیسیون امنیت ملی برخی جزئیات از این جلسه را در گفت‌و‌گو با خبرگزاری‌ها اعلام کرده است از جمله اینکه ایران بازرسی مدیریت شده از مراکز نظامی را پذیرفته اما به درخواست دسترسی دانشمندان هسته‌ای پاسخی نداده است، گفت: قرار بود درباره جزئیات این جلسه اطلاع‌رسانی نشود اما چون آقای کریمی قدوسی این مسأله را بیان کردند باید عرض کنم که بله آقای ظریف و عراقچی اعلام کردند که به گروه 1+5 اعلام شده است که با بازرسی مدیریت شده مشکلی نداریم.

عراقچی ادعای تندروها را تکذیب کرد

عراقچی در خصوص نشست غیر علنی دیروز مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: جناب آقای دکتر ظریف و بنده در این جلسه بر مخالفت با بازرسی یا بازدید از هرگونه مراکز نظامی یا مصاحبه با دانشمندان هسته‌ای کشورمان تاکید کرده و تشریح کردیم که در طول مذاکرات اصولا راه هرگونه سوءاستفاده مسدود شده است.

عراقچی همچنین نقل قول منتشره از ایشان از جلسه غیرعلنی دیروز مجلس شورای اسلامی مبنی بر پذیرش بازرسی از مراکز نظامی را کاملا نادرست دانست و با اشاره به انعکاس این خبر نادرست در برخی رسانه‌ها و بویژه رسانه‌های رژیم صهیونیستی، توجه به حساسیت و پیچیدگی مذاکرات هسته‌ای و پرهیز از انتشار اخبار نادرست و همچنین اخبار جلسات خصوصی و غیر علنی را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: لازم است همه منافع ملی را همواره اولویت اول خود برشمرند.‬

وی با مفید دانستن گفت‌وگو با نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی گفت: در این جلسه با تاکید بر اینکه پذیرش پروتکل الحاقی نهایتا با مجلس محترم شورای اسلامی است، روال کار در پروتکل الحاقی برای دسترسی مدیریت شده به سایت‌های غیرهسته‌ای تشریح شد و در خصوص اقدامات حفاظتی و امنیتی که معمولا کشورهای اجرا کننده پروتکل برای صیانت از اطلاعات نظامی، هسته‌ای و صنعتی خود و جلوگیری از جاسوسی به عمل می‌آورند توضیحات لازم را جهت اطلاع نمایندگان محترم مردم ارائه دادیم.

 
خبرگزاری ایرنا: انتشار فیلم فریاد مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران در مجلس بر سر محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه از روز گذشته در فضای مجازی در حال پخش شدن است ولی کسی نمی داند فیلمبردار و عامل پخش آن در شبکه های اجتماعی کیست.

نشست غیرعلنی مجلس با محمد جواد ظریف و سید عباس عراقچی پس از دو ساعت به پایان رسید و نخستین صحنه ای که خبرنگاران در بدو ورود به صحن مشاهده کردند مشاجره تند و فریاد های مهدی کوچک زاده نماینده تهران در برابر وزیر امور خارجه بود.

براساس مشاهده خبرنگاران و عکاسان ، کوچک زاده مقابل ظریف و روبروی جایگاه ناطقان ایستاده بود و فریاد می زد ؛ همزمان علی لاریجانی رییس مجلس شورای اسلامی گزارشی از جلسه غیرعلنی مجلس ارایه می کرد و می گفت که ظریف و عراقچی طی دو ساعت گزارشی مبسوط از روند مذاکرات ارایه کردند.

پس از پایان این ماجرا، از عصر روز گذشته شاهد پخش فیلم و صوت این رویداد در فضای مجازی به خصوص شبکه های اجتماعی بودیم که مشخص است این فیلم به صورت مخفیانه گرفته شده و فیلمبردار نمی خواهد هویت خود را اعلام کند.

فیلمبردار مشاجره کوچک زاده با ظریف کیست؟

در فیلم منتشر شده در فضای مجازی از زاویه پایین به مدت 59 ثانیه گفت وگوهای فی مابین ظریف و کوچک زاده را به تصویر می کشد، که فیلم منتشر شده نیز کیفیت بسیار پایین دارد و در نوع تصویربرداری مشخص است نماینده ای که اقدام به فیلمبرداری کرده نمی خواسته اطرافیان بدانند که وی مشغول فیلمبرداری بوده است.

در این فیلم، فیلمبردار از زاویه پایین اقدام به تصویربرداری می کند که در ابتدا فردی را با عبای قهوه ای رنگ مشاهده می کنیم که در جلوی فیلمبردار قرار دارد و از کنار این فرد تصویر ظریف دیده می شود که در حال گفت وگو با کوچک زاده است.

همچنین تصاویری در رسانه های مختلف منتشر شده که نمایندگان اطراف ظریف و کوچک زاده را نشان می دهد، خبرنگار پارلمانی ایرنا طی تماسی که با این نمایندگان خواستار معرفی نماینده ای که اقدام به فیلمبرداری کرده است، شد.

فرهاد بشیری نماینده پاکدشت و اسماعیل جلیلی نماینده مسجد سلیمان که در اطراف ظریف و کوچک زاده بودند در مورد فیلمبردار این تصاویر اظهار بی اطلاعی کردند و بیان کردند که ما متوجه فیلمبردار نشدیم.

در برخی از تصاویری که در رسانه ها منتشر شده تصویر رحیم زارع نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس دیده می شود که موبایلی را به سمت ظریف و کوچک زاده گرفته و در حال تصویربرداری از زاویه بالاست که این موضوع باعث شد تا برخی رسانه ها تصور کنند که فیلمبردار این تصاویر رحیم زارع است.

بر اساس تصویر منتشر شده در رسانه ها زاویه موبایل رحیم زارع از سمت بالاست و این در حالی است که فیلم منتشر شده از زاویه پایین گرفته شده است.

*فیلم گرفتن و پخش آن در شان نماینده مجلس نیست

رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایرنا با بیان اینکه فیلم گرفتن و پخش آن را در شان خود و دیگر نمایندگان مجلس نمی دانم، گفت: فیلم منتشر شده از حاشیه جلسه روز گذشته مجلس در فضای مجازی هیچ ارتباطی با من ندارد.

وی در خصوص عکسی که در رسانه ها منتشر شده و وی در آن عکس با موبایل در حالی تصویربرداری است، اظهارداشت: من هیچ فیلمی در جلسه دیروز مجلس نگرفتم و تنها به توصیه یکی از همکاران که از نمایندگان مجلس است چند عکس از او گرفتم.

فیلمبردار مشاجره کوچک زاده با ظریف کیست؟

وی افزود: فیلم منتشر شده در فضای مجازی روبروی من و از زوایه پایین گرفته شده در حالی که عکسی که از بنده در رسانه ها منتشر شده موبایل من از زاویه بالا در حال عکس گرفتن است.

نماینده مردم آباده، بوانات و خرمبید در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همچنین فیلم منتشر شده در فضای مجازی از پشت سر حمید رسایی نماینده تهران گرفته شده در حالی که من مقابل آنان ایستاده بودم.

زارع با تاکید بر اینکه پخش فیلم از یک جلسه غیرعلنی پیگرد قانونی دارد افزود: روزنامه شرق در شماره امروز خود بدون هیچ سند و مدرکی مطلبی مبنی بر فیلمبرداری بنده از رویداد روز گذشته را منتشر کرده که این پیگیرد قانونی دارد و از رسانه ها می خواهیم بدون هیچ مدرک و سندی مطلبی را نشر ندهند.

وی تاکید کرد: ما همواره براساس منویات رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده هسته ای حمایت و آنان را فرزندان انقلاب می دانیم.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس خاطرنشان کرد: در جلسه دیروز به محمد جواد ظریف وزیر امورخارجه گفتم که با روحیه بسیجی و ولایی مذاکرات هسته ای را دنبال کنید همانگونه که چفیه بسیجی به مناسبت سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر بر گردن او انداخته شد.

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس همچنین عکس هایی که دیروز در جلسه علنی مجلس گرفته بود را در اختیار خبرنگار پارلمانی ایرنا قرار داد که به پیوست این گزارش مخابره شده است.

تلاش های خبرنگاران پارلمانی ایرنا برای اعلام نام فیلمبردار از سوی نمایندگان اطراف ظریف و کوچک زاده در جلسه علنی مجلس بی نتیجه ماند و اکثر نمایندگان از این موضوع اظهاربی اطلاعی کردند.
 
 
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب با اشاره با انتشار فیلم مشاجره ظریف و کوچک زاده در مجلس نوشت: مشاجره ی تند مهدی کوچک زاده نماینده مردم تهران با محمدجواد ظریف وزیر خارجه کشورمان در نشست غیر علنی روز یکشنبه ی مجلس جنجال بسیاری در مطبوعات کشور به پا کرد.

چند ساعت پس از انتشار خبر داد و فریاد کوچک زاده بر سر ظریف، پایگاه های خبری و خبرگزاری ها روایات مختلفی را از آنچه میان این دو رد و بدل شده نشر دادند.

افشای هویت فیلمبردار مشاجره ظریف؟! +عکس

با این حال، عصر آن روز، فیلم ویدیوی این مجادله تند و تیز که در نشست غیرعلنی رخ داده بود، در فضای مجازی پخش شد و روایتی دست اول و غیرقابل انکار در اختیار مردم قرار داد ؛ روایتی که حکایت از آرامش «ظریف» تا لحظه ای داشت که «کوچک زاده» سخنان خود را بیانات رهبر معظم انقلاب دانست. آنگاه بود که ظریف با صدایی بلند پاسخ داد که «بیجا می کنی جای او صحبت می کنی، او خود زبان «برا» ی این نظام است.

این جنجال اما نکته بسیار مهم دیگری نیز داشت و آن اینکه، هویت فیلمبردار این اتفاق جنجالی در مجلس برای بسیاری مجهول بود!  در ابتدا برخی از رسانه ها ادعا کردند که رحیم زارع سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اقدام به فیلمبرداری کرده است، اما او در مصاحبه ای این ادعا را تکذیب کرد و گفت که تنها به توصیه دوستانش چند عکس از این این واقعه انداخته است.

وی همچنین در توضیح سخنان خود گفت: فیلم منتشر شده در فضای مجازی روبروی من و از زوایه پایین گرفته شده در حالی که عکسی که از بنده در رسانه ها منتشر شده موبایل من از زاویه بالا در حال عکس گرفتن است.

توضیحات وی قانع کننده و صحیح به نظر می رسد، چراکه بررسی تصاویر منتشره از این تنش نشان می دهد که سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس فیلمبردار نبوده است.

او کیست؟

اما بررسی های خبرنگار «انتخاب» حکایت از آن دارد که در فیلم منتشر شده توسط این «نماینده موبایل به دست» (که البته آن را کمی پایین گرفته که از دید دیگر نمایندگان وخبرنگاران مخفی بماند) ،  عبای قهوه ای رنگی در مقابل دوربین مشاهده می شود، که ظاهراً لباس حمید رسایی نماینده مجلس است که خود در کنار کوچک زاده و ظریف، به تماشای صحنه ایستاده است.

افشای هویت فیلمبردار مشاجره ظریف؟! +عکس

افشای هویت فیلمبردار مشاجره ظریف؟! +عکس

همچنین، بررسی «نوع نگاه» و «زاویه چشمان» این نماینده در تصاویر مختلف مرتبط با این صحنه، نشان می دهد که فیلمبردار این اتفاق همین فرد بوده است.

اما نتایج بررسی های «انتخاب» حکایت از آن دارد که این نماینده کسی نیست جز «رحمت الله نوروزی» ، نماینده علی آباد کتول و عضو کمیسیون کشاورزی مجلس .

وی که  فوق لیسانس تاریخ ایران باستان تهران مرکزی دارد، پیش از نمایندگی مجلس ، سوابق اجرایی متعددی در استان گلستان داشته است.

افشای هویت فیلمبردار مشاجره ظریف؟! +عکس

اقدام جالب و منحصر به فرد این نماینده ، گرچه باعث افشای دقیق اتفاقات در روز حادثه شد، اما احتمالاً پس از این باعث خواهد شد برخی در شلوغی های مجلس، مواظب زبان و بیان خود باشند، چرا که ممکن است حتی دور از دسترس خبرنگاران، نماینده ای در حال فیلمبرداری از ماجرا باشد.


 
نماینده دوره‎های هشتم و نهم مجلس با بیان اینکه من به سخنان روحانی در خصوص وظیفه نیروی انتظامی اجرای احکام قانون نیست، اعتراض کردم، گفت: بیان این سخنان از سوی رئیس جمهور خوب نیست.
 
خبرگزاری فارس: علی مطهری در جلسه پرسش و پاسخ در جمع دانشجویان دانشگاه زنجان در خصوص فحاشی به کوچک‎زاده اظهار داشت: کوچکف اصطلاحی است که از قدیم در زمینه کوچک‎زاده استفاده می‎کردیم و در مجلس بی‎اختیار لفظ کوچکف را به کار بردم.

وی با بیان اینکه ماجراهای مجلس به گونه‎ای از سوی رسانه‎ها مطرح شد که گویی من پشت تریبون رفته و چنین الفاظی را بیان کرده‎ام، افزود: در زمینه مصاحبه رادیویی نیز قصد من مزاح با کوچک‎زاده بود.

نماینده دوره‎های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه از دیدگاه شهید مطهری همه احزاب می‎توانند تنها با تابلوی خود فعالیت کنند، تصریح کرد: بدون شنیدن دفاعیات نمی‎توان کسی را مجرم دانست.

مطهری در زمینه فتنه سال 88 نیز گفت: باید این افراد به قانون تمکین کرده و تظاهرات را زیاد ادامه نمی‎دادند، معتقدم از این جهت این افراد دچار خطا شدند و باید دید علت این کار چه بود و ما چه کاری کردیم که اینها اینگونه عمل کردند.

وی در زمینه شرکت در مناظرات نیز گفت: با شکل مناظرات موافق نیستم، مناظراتی باب شده است بیشتر حالت سرگرمی داشته و بیشتر شبیه خروس بازی است و افراد کمتر به دنبال حقیقت هستند.

نماینده دوره‎های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بستن پرونده سال 88 باید توسط قوه قضاییه صورت گیرد، ادامه داد: نباید در هر کاری از رهبری هزینه کرد، اینجا قوه قضاییه کوتاهی کرده است.

مطهری با بیان اینکه هنوز بر روی مواضع خود در زمینه حجاب و عفاف اصرار دارم، گفت: نظر من در زمینه مسائل فرهنگی تفاوتی نکرده است و من برای نخستین بار مسئله ساپورت را در مجلس شورای اسلامی مطرح کردم و گفتم که اجازه ندهید ساپورت در کشور وارد شود و باید دولت در این زمینه نظارت کند.

وی با بیان اینکه من به سخنان روحانی در خصوص وظیفه نیروی انتظامی اجرای احکام قانون نیست، اعتراض کردم، یادآور شد: بیان این سخنان از سوی رئیس جمهور خوب نیست.

نماینده دوره‎های هشتم و نهم مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه وضعیت دولت فعلی در خصوص مسئله حجاب و عفاف همان وضعیت دولت گذشته است، تصریح کرد: ملاک حکم اسلام است و زن باید با پوشش مناسب در سطح جامعه ظاهر شود
/ 0 نظر / 66 بازدید