گم شدن نامه رهبر انقلاب در دولت احمدی‌نژاد

ادعای جدید احمدی‌ نژاد درباره امام زمان (عج)  
روزنامه شرق: عجایب مربوط به احمدی‌نژاد و دولتش هر روز فربه‌و‌فربه‌تر می‌شود؛ دولتی که دو سال از پایان کار آن می‌گذرد و با تمام حواشی عجیبی که در همان زمان داشت، روزانه مطالب جدیدی درباره آن افشا می‌شود.

سایت «دولت بهار» متن سخنرانی رئیس دولت‌های نهم و دهم در جمع طلاب و روحانیون به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان را منتشر کرده که حاوی نکاتی عجیب در راستای سخنان امام‌زمانی او در سال‌های گذشته است.

محمود احمدی‌نژاد در این سخنرانی با اشاره به اینکه باید دست مردم را در دست امام زمان(عج) گذاشت می‌افزاید: «بیش از آنکه ما دنبال امام زمان(عج) باشیم، آنها دنبال امام زمان(عج) هستند. آن‌قدر در دانشگاه‌های علوم انسانی آمریکا راجع به امام زمان(عج) تحقیق کرده‌اند که اگر من بگویم هزاران برابر مجموع کار حوزه‌های علمیه قم و نجف و مشهد، زیاد نگفته‌ام، بلکه کمتر گفته‌ام که شما باور کنید. با بسیاری از کسانی که به‌زعم آنان می‌توانسته‌اند با امام‌زمان (عج) ارتباطی داشته باشند تماس گرفته و با آنها مصاحبه و اطلاعاتشان را تخلیه کرده‌اند. به قول دوستی که می‌گفت پرونده امام زمان (عج) را تکمیل کرده‌اند و برای دستگیری‌اش بسته‌اند، تنها عکسش را کم دارند. آنها می‌دانند که تنها خطر مبنایی و اساسی برای امپراتوری چندصدساله آنها امام عصر (عج) است».

احمدی‌نژاد با اشاره به حوادث منطقه ادامه می‌دهد: «ظاهرا آنها می‌خواهند بیایند منطقه را بگیرند و حوادث را مدیریت کنند. همه ما نشانه‌های ظهور را خوانده‌ایم، یکی از نشانه‌ها جریان غیرانسانی سفیانی است. یکی از دوستان ما که انسان فاضلی است، می‌گفت و البته احتمال می‌داد که چه‌بسا حکومت شیطان تصمیم گرفته است خودش این جریان را راه بیندازد تا دست خودش باشد و البته ایشان این را هم اضافه کرد که خداوند هم نقشه دارد و همه در نقشه خدا هستند و چه‌بسا خداوند آن سناریو را نوشته تا به دست اینها اجرا شود.

شیطان خیال می‌کند که جریانات را کنترل می‌کند در حالی‌ که در حقیقت اراده الهی را حاکم می‌کند. معلوم است که اگر بخواهند مسلط شوند باید اسم امام عصر (عج) را از بین ببرند. آقای کلهر می‌گفتند که من جداً معتقدم که اسم داعش را طوری انتخاب کرده‌اند که به شیعه نزدیک باشد. برای ما تفاوت این دو مشخص است، اما برای کسی که در آمریکای لاتین این دو کلمه به گوشش می‌خورد خیلی بهم نزدیک است.

با برنامه می‌خواهند کاری کنند که دیگر کسی جرئت نکند به دینداری و امام (عج) فکر کند. البته بسیار قوی عمل می‌کنند. نباید فراموش کرد که در جریانات منطقه غفلت برخی از نیروهای دینی و انقلابی نیز مؤثر بوده است. خیلی‌ها غفلت کرده‌اند با وجود اینکه بعضی‌ها هشدار داده و گفته بودند که توطئه در کار است و این مسائل اتفاقی نیست.»

وی در ادامه با یادآوری عملکرد دولت خود در برخورد با غرب گفت: «وزیر خارجه سابق آمریکا خودش گفته بود که برای خاورمیانه طرح جدید داشته‌اند. آنها آمدند در مقابل انقلاب اسلامی یک جریان بدل راه انداختند؛ چراکه انقلاب اسلامی یک جهشی به سمت حکومت جهانی امام عصر (عج) ایجاد کرده است.

او گفته که می‌خواهند یک خاورمیانه جدیدی متولد کنند که همانند زایمان سخت و دردناک است و کشتار دارد. آن خانم وزیر خارجه قبلی نوشته و اخیرا منتشر کرده که کارها درست پیش می‌رفت تا زمانی که در ایران یک دولتی سر کار آمد و مانع ایجاد کرد. مجبور شدیم وقت و هزینه بگذاریم تا آن دولت را تخریب کنیم و از سر راه برداریم. او می‌گوید الان برگشتیم به مسیر قبلی».

سخنان محمود احمدی‌نژاد درباره امام زمان(عج) و نقل قول‌های دیگران در این مورد هم در سالیان سپری شده کم نبوده است. چه آن زمان که یارانه‌ها را پول امام زمان نامید و چه دفعات بی‌شماری که امام زمان را در حال اداره کشور معرفی کرد.

حتی کار تا جایی پیش رفت که احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق ونزوئلا، هوگو چاوز را از یاران صدیق امام عصر معرفی کرد. اطرافیان رئیس دولت‌های نهم و دهم در همین راستا به او کمک کرده و ادعاهای عجیبی درباره او مطرح کردند.

غلامحسین الهام که روزگاری همسرش، فاطمه رجبی، احمدی‌نژاد را معجزه هزاره سوم نامیده بود، سال 92 ادعا کرد: «ان‌شاءالله با ظهور حضرت امام زمان(عج) احمدی‌نژاد نیز رجعتی دوباره خواهد داشت و در آن زمان به دنبال استقرار اسلام ناب خواهد بود!» احمدی‌نژاد شهریور سال 92 بین مردمی که در حوالی منزل مسکونی‌اش تجمع کرده بودند گفته بود امام زمان تا چهار سال دیگر ظهور می‌کند. او همچنین در مرداد 92 مدعی شد سال 1386 با رابط امام زمان دیدار داشته است.

از سویی دیگر حجت‌الاسلام محمدی‌ری‌شهری در کتاب خاطرات خود می‌نویسد: «روز دهم ذیحجه اطلاع داده شد که آقای احمدی‏‌نژاد قصد دارد شب به چادر بعثه در منا بیاید و در آنجا سخنرانی نیز داشته باشد... خلاصه صحبت ایشان آن بود که درحال حاضر، امام زمان (عج) جهان را اداره می‏‌کند و هدایت شخص ایشان هم با خود امام زمان است. ضمنا با اشاره به سخنرانی چندی پیش خود در دانشگاه کلمبیای آمریکا، آن سخنرانی را نیز با هدایت امام زمان دانست و همچنین بر این نکته تأکید ورزید که قضایای هسته‏‌ای را هم آن حضرت هدایت می‌‏کند».

احمد احمدی، عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، یکی از جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی را این‌گونه نقل کرده بود: «این آقای احمدی‌نژاد در آخرین جلسه‌های دوره دوم ریاست‌جمهوری‌اش در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی، می‌گفت بروید در این کوچه‌ها بگردید تا امام زمان(عج) را پیدا کنید».

این نوع سخنان و ادعاهای محمود احمدی‌نژاد از سوی حامیان اصولگرای او بی‌پاسخ نماند؛ پاسخی که شاید دیرهنگام بود. آیت‌الله مصباح‌یزدی که اوایل دولت نهم امام‌ زمان(عج) را در حال دعا برای احمدی‌نژاد معرفی کرد، اواخر دولت دهم در اعتراض به ادعاهای آخرالزمانی احمدی‌نژاد و نزدیکانش، گفت: «کمال استادی این شیاطین در اینجا ظاهر می‌شود که با القای این فکر که امام زمان‌(عج) کشور را اداره می‌کند، سعی در تضعیف جایگاه ولی‌فقیه دارند و نیاز به وجود ولی‌فقیه را زیر سؤال می‌برند».

همچنین حجت‌الاسلام مهدی طائب روند انحراف احمدی‌نژاد را این‌گونه ذکر کرد: «مشایی، مرتاضی با ظاهر دینی است؛ اخبار غیبی می‌گوید و تحقق هم پیدا می‌کند؛ در این مدت‌زمانی که مشایی با احمدی‌نژاد بوده است، القائات بسیار وحشتناکی به احمدی‌نژاد داشته است».
 
جنجال مهمان ناخوانده تشییع شهدای غواص
 
روزنامه شرق: مرد حاشیه‌ساز، همچنان حاشیه می‌سازد و در جدیدترین مورد، تبدیل به یکی از حواشی مراسم تشییع شهدا شده است؛ «محمود احمدی‌نژاد».

رفتن او به جایگاه سخنرانی روز مراسم، کش‌وقوس‌هایی را ایجاد کرد که سردار «سیدمحمد باقرزاده»، فرمانده کمیته جست‌وجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، ناگزیر شد دراین‌باره توضیحاتی ارائه کند؛ توضیحاتی که در آن نامی از کسی برده نشده است، ولی به حضور «احمدی‌نژاد» در جایگاه سخنرانی اشاره شده است.

البته آن‌طور که «فارس» منتشر کرد، این توضیحات مستقیما از سوی «سردار» ارائه نشده است، بلکه «کمیل باقرزاده»، فرزند او، به نقل از پدر، در صفحه اینستاگرام خود این توضیحات را نوشته است. عکس انتخاب‌شده برای این مطلب هم همان عکس معروفی است که واکنش‌هایی را در سطح جامعه برانگیخت؛ عکسی از جایگاه سخنرانی در روز تشییع شهدا که در آن «محسن رضایی» مشغول سخنرانی است و «محمود احمدی‌نژاد» پشت‌ِسر او درحال دست‌تکان‌دادن.

 سردار «باقرزاده»، در این توضیحات، گفته است «شخصا از کسی برای حضور در جایگاه دعوت نکرده‌ام و مانع حضور فرد به‌خصوصی هم نشده‌ام». در قسمتی از این متن آمده: «درپی برگزاری مراسم باشکوه و بی‌سابقه تشییع ٢٧٠ نفر از خط‌شکنان و غواصان شهید در یوم‌الله ٢۶ خردادماه و خلق حماسه‌ای ماندگار از شور و شعور و عشق و دل‌دادگی به خط سرخ شهادت و مقاومت و ایستادگی در برابر آمریکا و نظام سلطه، متأسفانه برخی افراد و جریانات سیاسی با طرح مسائل حاشیه‌ای تلاش کردند از عظمت مراسم که پیام‌های روشنی در برابر زیاده‌خواهی‌های آمریکا داشت، بکاهند.

البته در‌این‌میان، برخی افراد که از دلسوزان نظام اسلامی هستند و در جبهه خودی قرار دارند نیز با گله‌‌مندی از حضور لحظه‌ای برخی شخصیت‌ها در جایگاه ویژه مراسم شهدا، گمانه‌زنی‌هایی داشتند و آن را حمل بر اغراض سیاسی برگزارکنندگان مراسم کردند». آن‌طور که در متن آمده او مقصود از ارائه این توضیحات را «تنویر افکار عمومی» دانسته و نوشته است: «اینجانب درباره حضور یا حضور‌نداشتن شخصیت‌های لشکری و کشوری حاضر در مراسم هیچ‌گونه نظری، چه نفیا و چه اثباتا نداشته‌ام. به عبارت دیگر، شخصا از کسی برای حضور در جایگاه دعوت نکرده‌ام یا مانع حضور فرد به‌خصوصی هم نشده‌ام».

این اظهارات را می‌توان در پاسخ به اخبار مربوط‌به برخی سایت‌های حامی «محمود احمدی‌نژاد»، نظیر «میدان ٧٢» دانست که مدعی شده بود: «احمدی‌نژاد با دعوت و اصرار برگزار‌کنندگان مراسم (سردار باقرزاده) برای لحظاتی به جایگاه رفت و به‌منظور جلوگیری از سوء‌برداشت‌ها، بعد از دقایقی جایگاه را ترک کرد»، اما ادعای این سایت، در پاسخ به «سعید حدادیان»، مداح معروف تهران، بود که پنجشنبه‌شب با اشاره به حضور احمدی‌نژاد در جایگاه و بدون بردن نام وی، گفته بود: «بنده هم موافق نیستم یک نفر با زرنگ‌بازی و رندی برود آن بالا و بنشیند در جایی‌ که جایش نبوده است. آنجا جای نوحه‌خوان‌ها بوده است».

در ادامه مطلب «میدان ٧٢»، نوشته شده است «حضور او (احمدی‌نژاد) در این جایگاه با استقبال مردم تشییع‌کننده و سردادن شعار «صلی علی محمد یاور رهبر آمد» روبه‌رو شده که حتی منجر‌به قطع سخنرانی محسن رضایی شده و گویا همین شعار ملت ایران برای این مداح بسیار سنگین بوده که این‌گونه برآشفته شده است». نویسنده ادامه داده: «با توجه به تجربیات ١٠ سال گذشته، پرواضح است که ملت همیشه‌در‌صحنه و انقلابی ایران همواره گوش به فرمان رهبری بوده و هستند و تابع نظرات قبیله‌گرایانه خواص مدعی نخواهند بود».

نویسنده این سایت که گویا از اظهارات «حدادیان» در مراسم مناجات شب دوم ماه مبارک رمضان دل خوشی نداشته است، در چند قسمت از متن، «حدادیان» را «مداح سابقه‌دار» خطاب کرده است. در قسمتی از مطلب «میدان ٧٢»، آمده است: «جایگاه مراسم تشییع شهدا، فقط ویژه مداحان نبوده و اساسا این نگاه ناشی از انحصارگرایی و خودبزرگ‌بینی است». این سایت همچنین نوشته است: «سعید حدادیان در گذشته به‌دلیل به‌کاربردن الفاظ و نسبت‌های رکیک برای مقامات دولتی جمهوری اسلامی ایران، در دادگاه محکوم شده و حکم او اعلام رسمی شده است».

اما درحالی‌که طرفداران احمدی‌نژاد به سخنان «سعید حدادیان» درباره رئیس دولت دهم، واکنش نشان دادند، برخی دیگر سخنان حدادیان، درباره آنچه اشرافی‌گری «هاشمی رفسنجانی» خوانده بود، را فرصتی یافتند تا بر او بتازند. آن‌طور که «خبرآنلاین» نوشته است، برخی سایت‌های خبری «ارزشی» با مراجعه به صفحه اینستاگرام پسر «حدادیان» نوشته‌اند: «بهتر است شما به مراسم تولد خود در فرخزاد بپردازید، تا ژست‌های ضد‌اشرافی‌گری. ضد‌اشرافیت‌بودن، ارزشی است که فقط به سخن گفتن نیست و باید به زندگی افراد سرایت کند. جناب آقای حدادیان، ما باور کنیم که شما دلت برای این مردم می‌سوزد؟ و در پایان این نکته، متذکر شوم که رطب‌خورده، منع رطب نمی‌کند!»

علاقه شخصی، نه دعوت

سردار باقرزاده در ادامه توضیحات خود افزوده است «به اعتقاد بنده، حضور جمعی شخصیت‌های مورد احترام نظام اسلامی در جایگاه چنین مراسم مردمی‌ای، نشانه وحدت و همبستگی مسئولان آن‌هم در زیر خیمه شهدا تلقی می‌شود، ازهمین‌رو مانع به‌خصوصی وجود ندارد تا در کنار هم قرار گیرند. کمااینکه در روز برگزاری مراسم نیز برای هیچ‌یک از مسئولان عزیز، اعم از لشکری و کشوری حاضر در میدان یا نزدیک و پشت جایگاه، منعی برای حضور در جایگاه وجود نداشت و معدود افرادی هم که در جایگاه حضور یافتند با میل و علاقه شخصی خودشان بوده است». او ادامه داد: «در خاتمه توصیه می‌شود به‌جای پرداختن به مسائل حاشیه‌ای و خدای نکرده تفرقه‌انگیز، بهتر است پیرامون آثار بابرکت این حماسه عظیم که تنها با اخلاص شهدا و مردم حاضر‌در‌صحنه به وجود آمده است، اندیشه شود و در چنین ایام مبارکی با بهره‌گیری از درس‌های شهیدان، ضمن حفظ وحدت و انسجام ملی، خود را برای انجام رسالت‌های بزرگ‌تر آماده کنیم».

 محمود کریمی تکذیب می‌کند

محمود کریمی، مداح اهل بیت، در گفت‌وگو با «خانه ملت» انتساب برخی سخنان توهین‌آمیز و شعارهایی علیه مسئولان نظام در مراسم تشییع پیکر شهدای غواص به خود را تکذیب کرد.

محمود کریمی طرح این شایعات از سوی برخی رسانه‌های داخلی و خارجی را نمونه بی‌اخلاقی و خارج شدن برخی افراد از مدار دین و ارزش‌های اسلامی دانست و تأکید کرد: حفظ حرمت و حراست از ساحت مقدس شهیدان بزرگوار، به‌عنوان صاحبان اصلی نظام و کشور، امری واجب و برعهده آحاد جامعه، از هر قشر و گروهی، است. او همچنین طرح این موضوعات را درراستای ایجاد خدشه بین خادمان و یاران انقلاب برشمرد و بر ضرورت هوشیاری در مواجهه با این شیطنت‌ها تأکید کرد. درهمین‌حال، یک مقام آگاه در وزارت کشور درباره توهین‌های یک سخنران به رؤسای‌جمهوری و مجلس، در روز تشییع پیکر شهدا، به «جماران» گفت: «پرونده این موضوع برای پیگیری به استانداری تهران ارجاع شد. اقدامات لازم دراین‌باره پس از انجام بررسی‌ها و پیگیری‌های لازم از سوی مراجع ذی‌صلاح انجام خواهد شد».

او درعین‌حال افزود: «درحال‌حاضر، پرونده توهین به رئیس‌مجلس و رئیس‌جمهور در مراسم تشییع پیکر شهدا، ارتباطی به وزارت کشور ندارد و برای انجام بررسی‌ها و اقدامات لازم به استانداری تهران واگذار شده است».

پیش‌از‎این «علی‌اصغر ناصربخت»، معاون سیاسی و انتظامی فرمانداری تهران، درباره توهین برخی از سخنرانان این مراسم به رؤسای‌جمهور و مجلس گفته بود: «سخنران رسمی مراسم، آقای محسن رضایی بود و بقیه سخنرانان غیررسمی بوده‌اند و در برنامه ما نبوده‌ است».
رهبری گفتند تو را با اسم در نمازم دعا می‌کنم
ایرنا: سایت انتخاب روز یکشنبه بخش هایی از مصاحبه نخستین شماره هفته نامه طلوع با محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه درباره موضوع های سیاست داخلی را منتشر کرد.در بخشی از این مصاحبه به نقل از وزیر خارجه آمده است: 'رهبری گفتند تو را با اسم در نمازم دعا می کنم.

ظریف در ادامه گفته است: 'این (جمله رهبری) از سر من هم زیاد است'.

در بخش دیگری از این مطلب با عنوان «از انتخاباتی بودن نیت دلواپسان» تا «خرج از بیت المال برای چاپ بنرهای ضددولتی» به نقل از ظریف در قالب چند تیتر می خوانیم:

'- امیدوارم فضاسازی ها به خاطر انتخابات نباشد.

- چشم بصیرت نداشتم که هاله نور احمدی نژاد را ببینم.

- حمله منتقدان، توشه آخرت من است.

- شهدا از حمله به رزمندگان جبهه دیپلماسی خوشحالند؟! پس ادامه دهید!

نخستین شماره هفته نامه سیاسی - فرهنگی - اجتماعی «طلوع» از فردا (دوشنبه) در دسترس مخاطبان قرار خواهد گرفت.

این نشریه که با صاحب امتیازی و مدیرمسئولی «مصطفی فقیهی» و سردبیری «سامان گیلانی» منتشر خواهد شد در 12 صفحه در قطع «روزنامه ای» در دکه های روزنامه فروشی توزیع می شود.
 
هاشمی: 8 سال قبل مثل مرض «هاری» بود
 
 
پایگاه اطلاع رسانی آیت الله هاشمی رفسنجانی بخش هایی از سخنان او را در جمع مردم دزفول منتشر کرده است.

هاشمی رفسنجانی طی سخنانی منتشر نشده در جمع مردم دزفول تاکید کرد: دوران جنگ دوران دوران مجاهدت بود و کارهای خلاف اخلاقی خیلی زمینه ای نداشت و شرایط به گونه دیگری بود ولی کم کم وقتی که وارد مسائل دیگر شدیم رفته رفته به این روز رسیدیم و در آن 8 سال دوره دولت سابق آن موج بزرگ را بلند کرد برای اینکه اخلاق را فرو بریزد و ضربه کاری خوردیم.

 متن سخنان ایشان بدین شرح است:

دزفول هم از لحاظ فرهنگی عقیدتی و ایمانی و اخلاقی جزو بهترین اینها بودند ولی حالا من می بینم شما یکی از گله ها و ناراحتی تان این است که الان چرا اینجوری شده است و وضع اخلاق در جامعه متزلزل شده؟ . بله این اتفاق بد افتاده در کشوری که واقعا برای اخلاق اسلامی انقلاب کرده بود.

مردمی که یک مقدار زیادی از ادله خشم شان به رژیم سابق این بود که اخلاق داشت آسیب می دید.

دوران جنگ دوران دوران مجاهدت بود و کارهای خلاف اخلاقی خیلی زمینه ای نداشت و شرایط به گونه دیگری بود ولی کم کم وقتی که وارد مسائل دیگر شدیم رفته رفته به این روز رسیدیم و این 8 سال دوره دولت سابق آن موج بزرگ را بلند کرد برای اینکه اخلاق را فرو بریزد و ضربه کاری خوردیم.

ما تا آن موقع آلودگی به آن شکل وسیع نداشتیم، چیزی بود که در همه جا دیده می شد در اینجا هم دیده می شد، (اما در آن 8 سال) یکدفعه مردم مواجه شدند با یک چیزهای عجیب غریبی. (این موضوع) عوامل زیادی دارد. یکی از عوامل این در جامعه ما، افراط کاری هاست.

 افراط کاری ها خیلی جاها را فلج می کند. فقط به اخلاق صدمه نمی زند. اتفاقا به نام اخلاق، افراط کاری ها انجام می شود!. یعنی کسانی که دنبال این افراط کاری می روند شعارشان مسائل اخلاقی و از این چیزهاست که انجام می دهند. گاهی هم شعارهای سیاسی افراطی دارند.

با این حرکتی که می کنند مثل خوره در جان مردم در پیکر جامعه واقع می شوند و جامعه را اینجوری به این صورت در می آورند.

یکی دیگر از مسائلی که شما مطرح کردید بیکاری جوان هاست. بله حقیقتا بیکاری جوان ها هم خانواده را متزلزل می کند که کرده و هم خود جوان را از پا در می آورد و سرایتش بسیار جدی است.

اشاره کردند به وسعت پرونده ها و آسیبی که از این ناحیه جامعه مان می بیند، نه اینکه نباید کاری می شد حتما باید می شد اما بالاخره کسانی هستند که ریشه اصلی این اعتیاد در کشورند.

این چندتا آدمی که توی خیابانها آلوده می شوند در زندان می افتند از آنجا هم دزد بیرون می آید و خانواده اش اینجا متلاشی می شود.

این به خاطر فقر و خیلی از عوامل دیگر است.اینها به هم مربوط است مثل یک زنجیر و دارد رنج می دهد کشور را . (یکی دیگر از عوامل رشد) بیکاری که باز به همین مربوط می شود این است ما در دولت سابق چیزهای عجیبی برایمان اتفاق افتاد.

با تضادهای غیر قابل تصور!. هرچه ارز می خواستیم داشتیم. معنای داشتن ارز یعنی پشتوانه اسکناس. هرچه اسکناس می خواستند چاپ کردند.

 اصلا وقتی که دولت را تحویل گرفتند کمتر از صد هزار میلیارد تومان نقدینگی بود. وقتی که تحویل دادند بیش از 600 هزار میلیارد تومان نقدینگی بود. نقدینگی خودش یک عامل خطرناک و ویروسی است که در جامعه ما افتاده.

آن 8 سال کافی است برای این که مدت ها مثل هاری در بدن جامعه ما دائما تزریق سم بکند. مثل مرض هاری این حالت را دارد به جامعه ما می دهد و همش هم شعار بود. مثلا می گفتند عصر ظهور و آمدن امام زمان(عج) است .

علنی نمی شود این حرفها (رو زد) ولی هنوز هم می زنند. آنطرف تر که رفتند می زنند این حرف ها را. روحانیت هم انصافا مقصرند در معرفی او (احمدی نژاد) و حمایت از او که هنوز هم خیلی هایشان دست برنداشته اند!.
 


هفته نامه پایتخت کهن: حادثه شگفت و باورنکردنی عدم احراز صلاحیت آیت الله هاشمی- که از معدود بنیانگذاران باقی مانده از یاران امام در پیروزی انقلاب و تاسیس جمهوری اسلامی است- بدون تردید پس از رویداد چرایی و چگونگی ثبت نام ایشان در انتخابات اخیر ریاست جمهوری که قبلا نوشته شده، به گمان من یکی از حوداث عجیب و کم نظیر در تاریخ انقلاب اسلامی پس از امام است.

خوشبختانه اینجانب به دلیل موقعیت کاری و ارتباط نزدیکم با آیت الله هاشمی که از توفیقت الهی به من است، از نزدیک در جریان تقریبا کامل این واقعه بوده ام و با توجه به این موقعیت، نگاهی درونی به مساله نموده و ناگفته هایی را بیان نموده ام.

اینک در جهت ادای دین به مردم شریف و تاریخ ایران عزیز، این واقعه را که در همان روزها نوشته ام به محضر خوانندگان ارجمند تقدیم می نمایم.

بازخوانی یک واقعه؛ رد صلاحیت هاشمی
ثبت نام هاشمی رفسنجانی در انتخابات ریاست جمهوری

مشاور ارشد و یکی از اعضای دفتر هاشمی رفسنجانی طی نوشته ای در روزنامه مردم سالاری واقعه آن روز تاریخی را چنین توصیف کرد.

«سه شنبه 31 اردیبهشت حدود ساعت 9 و پنج دقیقه صبح بود که آیت الله هاشمی طبق معمول همیشه به مجمع آمد. بالای پله ها را تندتند و به صورت نیم دو بالا می آمدند. محافظین بعدا که از دیدن این صحنه متعجب شده بودم به من گفتند ایشان هر روز با این شیوه بالارفتن از پله ها که حدود 40 متر پله می شود، قصد ورزش و تست تنفسی دارند. معلوم می شود از دقایق کوتاه عمرشان هم به خوبی بهره می برند.

دقایقی گذشت و حاج آقا تازه داشت وارد اتاق خود می شد که صدایی مرا متوجه خود نمود. آقای دکتر علی لاریجانی ریاست مجلس داشت از پله ها بالا می آمد. پس از اینکه با هم دست دادیم و روبوسی کردیم، به اتاق ملاقات راهنمایی شدند. معلوم بود در آن صبح اول وقت کاری مجلس که مشغول بررسی لایحه بودجه است، برای مذاکره در امر مهمی به ملاقات آقای هاشمی آمده است. پس از اینکه ملاقات نیم ساعته او تمام شد و از اتاق بیرون آمد که برود، به چهره اش که نگاه کردم، احساس کردم از ملاقاتش با حاج آقا نتیجه نگرفته است و راضی نیست. یک ساعت بعد معلوم شد حدسم درست بوده است.

بازخوانی یک واقعه؛ رد صلاحیت هاشمی

تا آن لحظه نمی دانستیم دکتر لاریجانی در آن وقت غیرمتعارف ملاقات برای چه به مجمع آمده است. حدس می زدم حتما در رابطه با انتخابات است. ساعت ده صبح که آقای دکتر علی مطهری با جمعی از اصولگرایان مانند آقای دکتر عباسپور، آقای علوی نماینده مجلس خبرگان، خانم پیشگاهی فرد... با  آقای هاشمی ملاقات داشتند و می خواستند در این ملاقات ستاد اصولگرایان ایشان را فعال نمایند، پس از بحث و بررسی ها و کسب نظر و دیدگاه های آقای هاشمی در مورد مرزبندی و نحوه ارتباط این ستاد با ستاد مرکزی آیت الله، که جناب آقای مهندس اسحاق جهانگیری آن را اداره می کرد، آقای هاشمی سر صحبت را باز کردند و گفتند: آقای دکتر علی لاریجانی صبح به من تلفن زدند و پیشنهاد ملاقات دادند. گفتم به مجمع بیایید.

نیم ساعت با من ملاقات داشت. پیغامی از شورای نگهبان آورده بود که من از حضور در صحنه انتخابات انصراف بدهم. من به ایشان گفتم: هرگز این کار را نمی کنم. پس از بحث هایی که شد، گفتم: رهبری به من بگویند انصراف بده که در این صورت البته با ذکر دستور رهبری انصراف می دهم. راه دیگر این است که شورای نگهبان اعلام عدم احراز صلاحیت بکند، خوب بکند. من هیچ اعتراضی نخواهم کرد.

آقای هاشمی گفتند: به آقای لاریجانی گفتم: اگر بدون دلیل انصراف بدهم به مردم چه جواب بدهم؟ و مردم چه می گویند؟

آقای هاشمی گفتند: آقای لاریجانی وقتی موضع من را دید، از من پرسید که اگر شما انصراف ندهید و شورای نگهبان صلاحیت شما را رد بکند، در این صورت عکس العمل شما چه خواهدبود؟ به ایشان گفتم عکس العلمی نشان نخواهم داد. با مردم صحبت خواهم کرد و مسائل را با آنها درمیان خواهم گذاشت.

بازخوانی یک واقعه؛ رد صلاحیت هاشمی

جلسه ستاد اصولگرایان با حاج آقا که تمام شد، همه دوستان به طبقه پایین آمدند تا درباره تعیین مسوولین کمیته ها و معاونت ها تصمیم گیری و کار را شروع کنند. در جلسه آنها شرکت کردم. دکتر علی مطهری جلسه را به خوبی اداره می کرد. نیم ساعتی نشستم و پیشنهاد مکتوبی دادم با توجه به کناره گیری حجت الاسلام والمسلمین آقای سید محمدحسن ابوترابی فرد و اینکه بعضی از دوستان آزاده فعال و مسوول ستاد ایشان برای کار در ستاد آقای هاشمی به من اظهار آمادگی نموده اند، از نیروهای ستاد در حال انحلال ایشان استفاده شود. سپس جلسه را ترک کردم تا به کارهایم برسم.

ملاقات های حاج آقا تا ظهر ادامه داشت. پس از نماز و ناهار ایشان طبق برنامه همیشگی استراحتی داشتند. ساعت 5 عصر که کارشان را مجددا شروع کردند، اولین برنامه، خواندن خطبه عقد فرزند جوان یکی از محافظین ایشان بود. قبل از اینکه وارد اتاقی بشوند که خانواده های عروس و داماد منتظر نشسته بودند به ایشان عرض کردم: چه خبر؟ گفتند: از ظهر، دیگر خبری ندارم. گفتم: خبری غیررسمی آمده است که شورا به شما 7 به 4 رای داده است. به شوخی چیزی گفتند و وارد اتاق ملاقات شدند تا خطبه عقد را جاری نمایند.

پس از قرائت صیغه عقد توصیه ها و نصایح ارزشمندی را به زوج جوان فرمودند و هدیه ای هم به آنان دادند و دوباره به اتاقشان رفتند تا به ملاقات های دیگرشان برسند.

بازخوانی یک واقعه؛ رد صلاحیت هاشمی

ساعت 6 عصر که مجمع را به سوی منزل ترک می کردم، سیل تلفن ها و پیامک ها در مورد نتیجه رای شورای نگهبان درباره احراز صلاحیت آقای هاشمی به من سرازیر شد که برای آنها جوابی نداشت. یک خبر غیررسمی تایید صلاحیت ایشان بود که منبع و صحت آن معلوم نبود.

در مسیر منزل که رادیو را باز کردم و دیدم در برنامه ای با بعضی از شخصیت های استانها و نمایندگان مجلس خبرگان درباره «منزلت شورای نگهبان و لزوم تبعیت از نظر و رای آن»! مصاحبه می کند، تا آخر قضیه را خواندم و فهمیدم اتفاق تلخی که صبح خبر آن را شنیده بودم، افتاده است.

شب که در لابلای اخبار ساعت 21، گوینده خبر خبرها را قطع کرد و گفت: به خبری که هم اکنون به دست من رسیده، توجه فرمایید، معلوم شد شورای نگهبان با صدور بیانیه ای، اسامی 8 نفر از نامزدها را اعلام کرده است که در میان آنها نام آیت الله هاشمی وجود نداشت.

بعدها از آقای هاشمی شنیدم، صبح زود آن روز، آقای دکتر حسن روحانی به منزل ایشان رفته و او هم از طرف شورای نگهبان به وی پیغام داده انصراف بدهند که ایشان این پیشنهاد را قاطعانه رد کرده است.

گذشت آنچه گذشت! و شد آنچه شد! و رفت آنچه رفت! قطعا خبرهای دیگری هم در این یکی دو روز اعلام نتایج در این باره وجود دارد که آقای هاشمی در خاطراتشان در سال 92 خواهند نوشت.

بازخوانی یک واقعه؛ رد صلاحیت هاشمی

خود من از منبع موثقی که شاهد واقعه بوده است، شنیدم، وقتی بحث صلاحیت آیت الله هاشمی در شورا مطرح شده است، نظر تقریبا همه اعضای شورا این بوده است که صلاحیت ایشان نیاز به بحث و بررسی ندارد و پرونده را کنار گذاشته اند تا به موارد دیگری برسند. در اواسط جلسه، یک مقامی بدون اطلاع قبلی به شورا آمده اند و خواسته اند در جلسه شرکت کنند تا درباره مطالب مهمی نظر مشورتی (!) بدهند. سپس بعضی از اعضای شورا معترضانه این حضور را بی سابقه و مغایر با اصول کاری شورا و در نتیجه نافی مسوولیت خود دانسته و حضور آن ها را نپذیرفته اند.

در کشاکش های بعدی، قرار شده فقط مقام مسوول آنها، در جلسه شرکت کند و مشورت (!) بدهد! و بقیه همکاران وی از جلسه شورا بیرون بروند که بعد از این، قضایا سیر و مسیر دیگری پیدا کرده است. که انشاءالله، شاید بیست و چند سال دیگر در خاطرات آیت الله هاشمی، جزئیات بیشتر آن را خواهید و خواهند خواند!

بازخوانی یک واقعه؛ رد صلاحیت هاشمی

به هر تقدیر هرچه بود این مساله هم تمام شد و هاشمی که می گفت به رغم میل شخصی او و اعلام قبلی خود، برای حضور در این عرصه با خدا معامله کرده است در قلوب ملتی که می خواستند با رایی باشکوهتر از رایی که در سال 1376 به خاتمی داده بودند، او را در همان دور اول انتخابات، تا ساختمان پاستور بدرقه نمایند جاودانه شد و یک بازی سخت و نفس گیر را قبل از شروع رقابت ها به سود خود با پیروزی به پایان برد تا این آیه در جان جانها طنین افکن شود که: و من یتق الله یجعل له مخرجا و یرزقه من حیث لا یحتست! هرکس تقوی پیشه نماید، خداوند راه خروج از بحران و مشکلات را بر او منکشف خواهدفرمود. صدق الله العلی العظیم!
 
آموزش اهانت به هاشمی و مردان هسته ای!
 
روزنامه جمهوری اسلامی: یکی از نهادهای انقلابی کلاس‌هایی تحت عنوان آموزش سیاسی تشکیل داده و افرادی را به عنوان هدایتگر و یا توجیه‌گر سیاسی، مامور ارشاد کارکنان و نیروهای تحت امر خود کرده است.

چند تن از کارکنان این نهاد ارزنده برخاسته از انقلاب گفتند: این افراد به اصطلاح هدایتگر تحلیل‌های یکطرفه سیاسی از قضایای روز ارائه می‌دهند و به صراحت علیه شخصیت‌های روحانی و انقلابی کشور همچون آیت‌الله هاشمی رفسنجانی تبلیغات اهانت‌آمیز می‌کنند و دولت و مذاکرات هسته‌ای و مذاکره کنندگان را با صفات و عبارات ناروا مورد حمله قرار می‌دهند.

فضای اینگونه کلاس‌ها فاقد بحث و گفتگوی دو طرفه است. سئوال اساسی این است: آیا ادعای ولایی بودن این نهاد با رهنمودهای رهبر انقلاب درخصوص حمایت از دولت و مذاکرات هسته‌ای و شخصیت‌های بزرگ انقلاب همخوانی دارد؟
 
امام جمعه کرمان: هاشمی شکنجه ها دیده
 
خبرگزاری ایرنا: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با انتقاد از برخی افراد در خصوص اهانت به شخصیت های مهم کشور گفت: هاشمی رفسنجانی شخصیتی مورد تایید امام راحل و از یاران باوفای ایشان می باشد و شکنجه ها دیده است.

 آیت الله سیدیحیی جعفری روز شنبه در دیدار جمعی از مسوولان آموزش و پرورش استان کرمان با وی گفت :در جامعه با افراطیون مواجه هستیم.

رییس حوزه های علمیه استان کرمان درخصوص انتخابات سال جاری افزود: من اعلام کردم که هیچ مدیر، مسوول و مدرسی در حوزه های علمیه استان کرمان حق طرفداری از نامزد خاصی را در انتخابات پیش رو ندارد.

آیت الله جعفری خطاب به مسوولان آموزش و پرورش استان کرمان گفت: وظیفه دارید افراد را روشن کنید و در کرمان به اندازه امکان کمک کنید و به آنهایی که لیاقت ندارند به نحو محترمانه ای تذکر دهید.

وی افزود: مجلسی که در آینده تشکیل می شود باید مجلس اسلامی باشد و نماینده انتخاب شده بتواند نقش خوبی را در مجلس شورای اسلامی ایفا کند.

وی به وجود 540 هزار دانش آموز در استان کرمان اشاره کرد و گفت: می بایست در همه جا افرادی دلسوزی بگماریم تا وظیفه خود را به نحو مطلوب انجام دهند که از این تعداد دانش آموز، افرادی عالم، دانشمند، انسان موحد، خداشناس، شایسته و مسلمان به وجود آید.
هاشمی و روحانی زیر آتشبار مداحان!
 
روزنامه شرق:  «ما باور کنیم که شما دلت
/ 1 نظر / 96 بازدید
م

شعار ارتباط با دشمن و ازردن یه جامانده از جنگ و .....