ظریف: پیشرفت زیادی صورت گرفته است

ظریف: بین تحریم و توافق یکی را انتخاب کنید
 
وزیر خارجه ایران در مصاحبه با پایگاه المانیتور تاکید کرد که واشنگتن بین تحریم و توافق هسته ای باید یکی را انتخاب کند.
 
خبرگزاری فارس: ظریف گفت که تعامل با ۶ کشور تصمیمی استراتژیک بود که ایران اتخاذ کرد و این روند رو به پایان است. وی توضیح داد که چطور تعهد او کمک کرد که آرامش خود را حتی وقتی که بسیار خسته بود حفظ کند و در صورتی که این موضوع تا این حد برای کشورش و منطقه مهم نبود امکان داشت که وی واکنش دیگری داشته باشد.

وزیر خارجه ایران درباره خطوط قرمزی که «آیت‌الله علی خامنه‌ای» رهبر انقلاب تعیین کرده‌اند و اینکه این خطوط قرمز می‌تواند دستیابی به توافق را غیر ممکن کند هم گفت: « سخنان رهبر انقلاب تاکید بر مواضعی هستند که از روز اول ما با آنها مذاکرات را آغاز کردیم.»

ظریف در توضیح این مورد گفت: «نخستین روز مذاکرات،  درپیامی که در توییتر رهبر انقلاب منتشر شد، عکسی از من و تیم گذاشته شد و در این پیام آمده بود: «من مذاکره‌کنندگانمان را  قابل اعتماد، متعهد، شجاع و مومن می دانم.» و من در پاسخ به این نوشته با علامت لبخند نوشتم که این عکس در نطنز به همراه تیم گرفته شده است و حمایت رهبری برای تیم ما بسیار مهم است.»

وی درباره «جان کری» همتای آمریکایی خود هم گفت: «جان آدم معقولی است و او می‌داند که آمریکا باید بین توافق و تحریم‌ها یکی را انتخاب کند. توافق در صورتی به دست می‌آید و یا شکست خواهد خورد که آمریکا بخواهد تحریم‌ها را بردارد و یا آنها را حفظ کند.»وب سایت منتشر خواهد شد.
 


لاریجانی: مردان هسته ای را تخریب نکنید
 
علی لاریجانی گفت: یک برادر دیگر گفته که ما با توافق دار و ندار فناوری هسته‌ایمان را به آمریکا داده‌ایم. همچنین یک نفر دیگر در مسئله هسته‌ای مردم را تحریک می‌کند که آقا تنها است. حال این سوال پیش می‌آید که اگر این افراد مشکلی دارند چرا پشت رهبری پنهان می‌شوند. این در حالی است که رهبر معظم انقلاب بارها فرموده‌اند که مذاکره‌کنندگان کشورمان متعهد، متدین، غیور و شجاع هستند. حال آیا اظهارات این گونه افراد با فرمایشات معظم له برابر است.
 
خبرگزاری ایسنا: رئیس مجلس تاکید کرد که تمام مسئولان از تیم مذاکره کننده و توافق هسته‌ای مبتنی بر منافع ملی حمایت می‌کنند.

علی لاریجانی در همایش روز ملی صنعت و معدن استان قم گفت: کشور در شرایط کنونی نیازمند وحدت بوده و برخی انتقادها نسبت به عملکرد تیم مذاکره کننده غلط است.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پرونده هسته‌ای گفت: در مسائل بین المللی بویژه پرونده هسته‌ای نسبتا مشکلاتی وجود دارد و تلاش می شود که این موضوعات حل شود اما شاهد هستیم برخی افراد به زعم خودشان براساس وظیفه شرعی در منافع ملی حرف‌هایی می‌زنند که غلط است حال این سوال پیش می‌آید که چرا برخی افراد با اظهارات نسنجیده اذهان را تخریب می کنند.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: برادری در یکی از استان ها در رابطه با مذاکرات هسته‌ای اعلام کرده که تمام واحدهای هسته‌ای کشور پس از توافق ژنو تعطیل شده، همچنین یک برادر دیگر گفته که ما با توافق دار و ندار فناوری هسته‌ایمان را به آمریکا داده‌ایم. همچنین یک نفر دیگر در مسئله هسته‌ای مردم را تحریک می‌کند که آقا تنها است. حال این سوال پیش می‌آید که اگر این افراد مشکلی دارند چرا پشت رهبری پنهان می‌شوند. این در حالی است که رهبر معظم انقلاب بارها فرموده‌اند که مذاکره‌کنندگان کشورمان متعهد، متدین، غیور و شجاع هستند. حال آیا اظهارات این گونه افراد با فرمایشات معظم له برابر است.

لاریجانی با بیان اینکه کشور در شرایط کنونی نیازمند وحدت و همدلی است، گفت: قطعا با اظهارات تند و تخریبی نمی‌توان وحدت را در کشور ایجاد کرد، از این رو در شرایط کنونی باید حرف رهبری را گوش کنیم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به تخریب‌های صورت گرفته علیه دولت یازدهم افزود: چرا دولتی که تازه سرکار آمده را باید تخریب کنیم این در حالی است که رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیرش با نمایندگان مجلس فرمودند که تمام قوا باید دولت را کمک کنند. البته این فرمایشات به معنای انتقاد نکردن نیست بلکه انتقاد باید آگاهانه، سازنده و عالمانه باشد.

رئیس قوه مقننه افزود: براساس آمارها وزارت نیرو حدود 30 هزار میلیارد تومان بدهکار است، از این رو باید از مسئولان مربوطه پرسید که چرا مملکت را اینگونه مدیریت کردید، از طرفی دیگر طی آمارهای اعلامی حدود 100 هزار میلیارد تومان از معوقات بانک‌ها مربوط به دولت است اما خوشبختانه دولت یازدهم در چارچوبی توانسته از افزایش تلاطمات اقتصادی جلوگیری کند.

لاریجانی با تاکید بر اینکه طرح برخی مباحث و اظهارات تخریبی کمکی به حل مشکلات اقتصادی کشور نمی‌کند، تصریح کرد: این اظهارات و اقدامات تنها به اختلافات دامن می‌زند از این رو در شرایط کنونی تمام مسئولان باید کلاهشان را قاضی کنند زیرا کشور از نظر اقتصادی دچار مشکل است حال باید به جای سیاسی کاری برای حل مشکلات اقتصادی کشور تلاش کرد. همچنین توجه به تولید داخل و اقتصاد باید هدف مسئولان انقلابی باشد.

وی ادامه داد: قطعا تمام مسئولان کشور از توافق هسته‌ای که خطوط قرمز کشور را رعایت کرده و منافع ملی را تامین کند حمایت می‌کند از اینرو طرح برخی مسائل و اظهارات تخریبی علیه مذاکرات هسته‌ای نه حرف رهبری بوده و نه حرف مسئولان است زیرا مقامات کشور در انتهای دولت قبل در این رابطه بحث کرده و تصمیمی آگاهانه گرفته‌اند که براساس آن با توجه به مجموعه شرایط کشور و وضعیت مناسب صنعت هسته‌ای هم اکنون موقع مذاکرات و توافق رسیده است که این تصمیم براساس مسائل احساسی نبوده، بلکه با استدلال صورت گرفته است.

رئیس قوه قانونگذاری بر لزوم اجرای قانون رفع موانع تولید و فضای کسب و کار تاکید کرد و گفت: این قانون آئین نامه‌هایی دارد که باید در دولت تدوین و تصویب شود و مسئولان در این راستا باید از بخش خصوصی حمایت کنند. همچنین تلاطمات سیاسی باید از سوی سیاسیون و رسانه‌ها کم شود زیرا نیاز کنونی کشور ساماندهی اقتصاد و تولید داخلی است.

وی با بیان اینکه اوضاع کشور از نظر اقتصاد مطلوب نیست، گفت: عواملی همچون تحریم‌ها، موضوعات درونی، ساز و کارهای اقتصادی و سوء مدیریت در این حوزه عامل آسیب دیدن اقتصاد کشور بوده است.

لاریجانی با اشاره به اتکاء شدید اقتصاد کشور به درآمدهای نفتی تصریح کرد: متاسفانه تک ساحتی بودن اقتصاد موجب آسیب پذیر بودن کشور در تلاطمات بین المللی شده است، از طرفی دیگر یکی از مشکلات ما در حوزه اقتصاد عدم توجه به مقوله صادرات بوده است البته در سال‌های اخیر تلاش‌هایی برای رشد صادرات غیر نفتی شده اما هنوز این اقدامات قابل قبول نیست و با درآمدهای آن نمی‌توان اقتصاد کشور را از درآمدهای نفت و گاز رها کرد.

رئیس مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب بارها بر کاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای نفت و گاز تاکید کرده‌اند زیرا اگر کشور صادرات چند وجهی داشت اقتصاد ملی با مشکل روبرو نمی‌شد، از طرفی دیگر یکی از مشکلات اقتصاد کشور این بوده که روابط و مقررات داخلی در جهت حمایت از بخش خصوصی تدوین نشده است.

وی ادامه داد: متاسفانه از ابتدای انقلاب فضای اقتصادی کشور در جهت دولتی شدن حرکت کرد که این موضوع لطمات بسیاری را به اقتصاد کشور وارد کرد حال با توجه به این سیاست‌ها هم اکنون شاهد هستیم که بخش خصوصی کشورهای اطراف و همسایه در حوزه‌های مختلف رشد کرده و بازارها را تسخیر کرده‌اند.

لاریجانی ادامه داد: شرایط کنونی کشور اقتضاء می‌کند که بیش از گذشته به بخش‌هایی مانند بخش صنعت، معدن و مشکلات بانکی و مالیاتی آن‌ها توجه شود زیرا متاسفانه در شرایط کنونی حدود 30 تا 50 درصد از بنگاه‌های اقتصادی استان‌ها تعطیل شده‌اند از اینرو مجلس شورای اسلامی برای بهبود این حوزه قوانینی را تصویب کرده است.

رئیس قوه مقننه ادامه داد: مجلس در بودجه سالیانه تصویب کرده که جرایم ناشی از معوقات صنایع و کارخانجات به بانک‌ها بخشوده و یا تقسیط شود از اینرو دولت باید دستورالعمل این قانون را تنظیم و به بانک‌ها ابلاغ کند از طرف دیگر در شرایط کنونی برای حل مشکلات کشور نیازمند تفاهم و همدلی ملی هستیم.

لاریجانی با اشاره به وضعیت بحرانی منطقه گفت: وضعیت منطقه بسیار داغ و بحرانی است و قطعا این معضل تروریست در منطقه به هیچ وجه ساده نبوده و خیلی از کشورها گرفتار آن شده‌اند اما خوشبختانه جمهوری اسلامی به علت ساماندهی قوی از گذشته در این تلاطمات منطقه‌ای آسیب ندیده است.

در پایان این مراسم از تعدادی از صنعتگران و شرکت‌های صنعتی برتر استان قم با حضور رییس‌مجلس تقدیر شد.

همچنین لاریجانی پس از این همایش در مراسم افطاری صنف صنعتگران و معدن کاران استان قم شرکت کرد.
 
افزایش خوشبینی‌ ها نسبت به حصول توافق
.
 
فرارو: خوشبینی ها برای توافق جامع هسته ای میان ایران و گروه 1+5 افزایش یافته است. مقامات ارشد هیات های مذاکره کننده از پیشرفت در مذاکرات خبر می دهند.  

روزهای پایانی مذاکرات ایران و پنج قدرت جهانی برای رسیدن به توافق نهایی بر سر پرونده هسته ای ایران سپری می شود و هیات های دیپلماتیک در وین به شدت در تلاشند تا طرفین به توافق خوب دست یابند.

امروز محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان اعلام کرد که مذاکرات روبه جلو است. در همین حال وزیر امور خارجه چین پس از حضور در وین اعلام کرد که احتمال دست یابی به توافق زیاد است.

وانگ یی گفت: «همه طرفین باید در این زمینه تلاش مثبت کنند و چین هم همچنان نقشی سازنده در این راستا ایفا خواهد کرد. ما معتقدیم باید به توافقی عادلانه و متوازن برسیم.»

مجید تخت روانچی معاون وزیر امور خارجه نیز درباره روند مذاکرات گفت: «در بعضی موضوعات جلسات کارشناسی به اتمام رسیده و مسائل به سطح معاونین آمده است که در این سطح در حال بحث در ان زمینه هستیم. البته رسیدگی به بعضی موضوعات در سطح کارشناسی ادامه دارد.»

روانچی احتمال داد که حل بعضی مسائل به جلسات وزیران بکشد و گفت: «احتمال می دهیم چند مسائل کلیدی بماند تا وزیران در روزهای آخر به آن رسیدگی کنند.»

لوران فابیوس، وزیر خارجه فرانسه نیز در وین گفت: "درباره بعضی موارد پیشرفت داشته‌ایم، اما درباره بعضی‌ موضوعات دیگر هنوز نه."

امروز محمدجواد ظریف، با همتایان بریتانیایی، آلمانی و چینی خود و  فدریکا موگرینی دیدار کرده است.

خبرگزاری ها می گویند جان کری، ظریف و وزیر خارجه اطریش از کاترین اشتون رییس سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا برای حضور در وین دعوت کرده اند.

اشتون در توافق ژنو نقش بسیار مهمی ایفا کرد.

اما در تهران یوکیا آمانو مدیر کل اژانس بین المللی انرژی اتمی امروز با علی شمخانی دبیرشورای عالی امنیت ملی دیدار و گفت و گو کرد.

شمخانی در دیدار با مدیرکل آژانس گفت: «هر گونه پیشنهادی که دارای کارکرد واقعی در زمینه ادامه پیشرفت صنعت صلح‌آمیز هسته‌ای و رفع غیرمشروط تحریم‌های غیرقانونی و ظالمانه باشد به طور قطع با نگاه مثبت جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد.»

حسن روحانی رییس جمهور نیز عصر امروز با آمانو دیدار کرد. به گزارش ایرنا روحانی در دیدار با مدیرکل آژانس راه حل‌هایی برای سرعت بخشیدن به مسائل مورد اختلاف، از جمله بررسی "فعالیت‌های گذشته" ارائه کرده است.

همچنین «محمد نهاوندیان» رییس دفتر رییس جمهوری اسلامی ایران، نیز در صفحه اینستاگرام خود، به مذاکرات هسته ای کشورمان با گروه 1+5 اشاره کرد و گفت: «همین که طرفین به منطق و اهداف مشترک دست پیدا کردند، دلیل کافی است که نسبت به آینده مذاکرات و حصول توافق خوشبین باشیم.»

نهاوندیان نوشت: «اگرچه کار مذاکرات هسته ی تمام نشده است، اما همین که به جای استفاده از زبان تهدید، اعمال نظرهای یک طرفه و اعمال مواضع یک جانبه، طرفین به منطق و اهداف مشترک دست پیدا کرده اند، دلیل کافی است که نسبت به آینده مذاکرات و حصول توافق خوشبین باشیم.»
 
اعتراف آمریکایی ها درباره حمله به ایران
 
«بیزینس اینسایدر» در گزارشی درباره استفاده از بمب‌های سنگرشکن علیه ایران نوشت به دلیل دانش بومی هسته‌ای این کشور و عدم تضمین نابودی تاسیسات هسته‌ای آن، گزینه نظامی موثر نیست.
 
خبرگزاری فارس: یک پایگاه آمریکایی در یادداشتی با اشاره به دانش بومی برنامه هسته‌ای ایران، گزینه نظامی برای مقابله با این برنامه را غیرموثر توصیف کرد.

در حالی که همزمان با مذاکرات هسته‌ای وین اظهارات مقامات واشنگتن درباره باقی بودن گزینه نظامی روی میز و خبرهای رسانه‌های غربی درباره استفاده از بمبهای سنگرشکن بدین منظور ادامه دارد، یک پایگاه آمریکایی این گزینه را غیرموثر خواند.

بیزینس اینسایدر در گزارشی با عنوان «طرح جایگزین آمریکا برای ایران با دو مشکل بزرگ مواجه است»، بر کارساز نبودن گزینه نظامی و استفاده از بمبهای سنگرشکن در حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران تاکید کرد.

در این گزارش آمده است: «در نهایت هرگونه بمباران اهداف هسته‌ای ایران با دو مشکل و مانع اصلی مواجه است. اول اینکه نفوذگر مهمات انبوه می‌تواند کار اندکی در ریشه کن کردن دانش هسته‌ای ایران انجام دهد».

پایگاه آمریکایی در ادامه به اظهارات «آنگوس کینگ» سناتور ایالت مین آمریکا در این باره اشاره کرد؛ جایی که عضو مستقل کنگره آمریکا در اظهاراتی گفته بود «شما نمی‌توانید دانش آنها را بمباران کنید».

بیزینس اینسایدر در توضیح علت و مشکل اصلی دوم حمله نظامی به تاسیسات هسته‌ای ایران هم نوشت: «مانع اول به مشکل دوم مرتبط است و آن فقدان ضمانت در این باره است که نفوذگر مهمات انبوه توان نابودی زیرساخت هسته‌ای را داشته باشد. هیچ ضمانتی نیست که یک دور از حملات هوایی برای چنین منظوری کافی باشد».

تاکید این پایگاه بر غیرموثر بودن استفاده از حملات با استفاده از بمبهای سنگرشکن در حالی است که وزیر دفاع آمریکا چهارشنبه شب(دیشب) در اظهاراتی گفته بود که واشنگتن سلاح مورد نظر برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران را در اختیار دارد
پاسخ ایران به تهدید نظامی آمریکا
 
خبرگزاری ایسنا: سردار جزایری گفت: تهدیدات نظامی این روزهای آمریکا پاسخ های کوبنده به دنبال دارد و به طور پشیمان کننده، خودپسندی و بزرگ بینی مخصوص آمریکایی‌ها را در هم خواهد شکست .

 معاون امور بسیج و فرهنگ دفاعی ستاد کل نیروهای مسلح در سخنانی به مناسبت 12 تیرماه سالروز حمله آمریکا به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی ایران، با تبیین نسبت آمریکا با مقوله حقوق بشر و عملکرد دولت های ایالات متحده در این زمینه اظهار کرد: حافظه تاریخی ملل جهان به ویژه ملت ایران سرشار از رویدادهای تلخی است که به دلیل بی‌صداقتی آمریکا و جنایاتی که مدعیان دروغین حقوق بشر در حق جامعه بشری روا داشته اند، آرامش و آسودگی از وجدان بشریت گرفته شده است.

وی افزود: در سیاهه اقدامات ضد بشری آمریکا، جنایات ضد ایرانی آنها از جمله حمله ناو جنگی وینسنس به هواپیمای مسافربری جمهوری اسلامی در 12 تیرماه سال 67 معنای بسیار ویژه ای داشته و حامل این پیام است که حاکمان کاخ سفید برای نیل به اهداف و مقاصد شیطانی خود از هیچ جنایتی حتی قربانی ساختن زنان و کودکان بیگناه فروگذار نمی کنند.

سردار جزایری با اشاره به مضحک بودن ژست حقوق بشری مقامات آمریکایی خاطرنشان کرد: تراژدی حقوق بشر آمریکایی، امروز به یک طنز جهانی تبدیل شده است و ملت ها ورای عملیات روانی و پروپاگاندای رسانه های امپریالیستی دریافته اند جنایت و وحشی گری جزء ذاتی رژیم حاکم بر ایالات متحده بوده و در راهبردها و سیاست های کاخ سفید نهادینه شده است.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح گفت: بازخوانی و تأمل در جنایات آمریکا علیه ملت ایران و حمایت آنها از عاملین اقدامات تروریستی و ضدبشری مانند ترور مقام معظم رهبری، فاجعه هفتم تیرماه، بمب باران شیمیایی سردشت، شهادت 17000 تن از مردم و مسئولین کشور، حمله موشکی ناو جنگی به هواپیمای مسافربری و دهها جنایت دیگر لکه های ننگی است که در کنار دیگر جنایات یانکی ها به خوبی بی صداقتی مقامات آمریکایی در زمینه حقوق بشر را بیان می کند.

وی تصریح کرد: امروز کمتر کسی است به این حقیقت پی نبرده باشد که پشت پرده جنایاتی که در سطح منطقه و علیه ملت های مظلوم و بی دفاع فلسطین، عراق، سوریه، یمن، بحرین و دیگر کشورهای اسلامی آفریده می شود حاکمان دولت شرور و بی صداقت آمریکا است. اما در عین حال آنها در تلاش هستند با جریان سازی های رسانه ای هدفمند این واقعیت انکار ناپذیر و خباثت های بی پایان را مخدوش و با آرایش و بزک آن را بصورت وارونه و معکوس به افکار عمومی جهانیان القاء کرده و خود را به مدافع حقوق بشر و پرچمدار مبارزه با تروریسم معرفی کنند.

رئیس ستاد تبلیغات دفاعی کشور با بیان اینکه شعار امروز جنگ علیه تروریسم و دفاع از حقوق بشر، ابزاری ریاکارانه در دست ایالات متحده بوده که با پنهان شدن پشت آن در حال پیشبرد راهبردهای سلطه گرانه و دست اندازانه خود در اقصی نقاط جهان است، افزود: مبارزه با تروریسم یک راهبرد سیاسی تبلیغاتی برای آمریکایی ها محسوب می شود و آنها در عمل با مواجهه دوگانه با مسأله تروریسم، اعتقاد خود به تروریسم بد و خوب را آشکار ساخته اند که نمونه آن را می توان در مواضع آمریکا در قبال القاعده و داعش دریافت که صرف نظر از ماهیت رفتار ضد انسانی این گروهها در عراق و سوریه تنها منافع آمریکا است که رویکرد این کشور را به این خشونت ها تغییر می دهد و دو نوع تروریست را به جهان معرفی می کند.

سردار جزایری تصریح کرد: تاریخچه نقش آمریکا در ماجرای شکل گیری گروههای تروریستی در منطقه غرب آسیا مانند القاعده و داعش و دیگر گروههای تکفیری و نیز حمایت از منافقین این گزاره را تقویت می کند که آمریکا در ایجاد و تقویت گروههای تروریستی علیه جمهوری اسلامی ایران و دیگر ملت های مسلمان نقش ویژه ای دارد.

وی با تقبیح تلاش رسانه های آمریکایی برای بازنمایی معنادار تروریسم گفت: تروریست ها با هر نام و نشان در رویکرد آمریکایی‌ها به مانند پیمان کارانی عمل می کنند که از نقاط مختلف جهان تا هنگامی که به استراتژی آمریکایی کمک می کنند در برابر شعار مبارزه با ترورسیم در امان هستند.

معاون ستاد کل نیروهای مسلح بااشاره به دشمنی دیرینه آمریکایی ها علیه ملت ایران و طنازی های اخیر دیپلماتیک آنها تاکید کرد: ملت ایران سیاهه ی دهها سال ظلم و جنایت آمریکایی ها را فراموش نکرده و تحت تاثیر محاسبه گری های خطرناک آنان قرار نخواهد گرفت.

سخنگوی ارشد نیروهای مسلح با اشاره به این مسئله که ما هرگز به آمریکایی ها اعتماد نداریم و در ذائقه ملت ایران اقدام مقابله ای با آمریکا هرگز محو نمی شود گفت : تهدیدات نظامی این روزهای آمریکا پاسخ های کوبنده به دنبال دارد و به طور پشیمان کننده ، خودپسندی و بزرگ بینی مخصوص امریکایی ها را در هم خواهد شکست .

سردار جزایری با تاکید بر لزوم فراگیرسازی تاکید اخیر مقام معظم رهبری مبنی بر اعلام هفته حقوق بشر آمریکایی و اهمیت توسعه گفتمانی آن در جغرافیای منطقه و بلکه جهان تصریح کرد: نامگذاری هفته ای بنام حقوق بشر آمریکایی این فرصت را ایجاد می کند تا با بررسی و تحلیل عملکرد و رفتار سیاسی و دیپلماتیک ایالات متحده در مبارزه با تروریسم و نیز انتشار گزارش سالانه درباره وضع تروریسم در دنیا، میزان واقعی بودن ادعای دروغین این کشور در برابر تروریسم را مورد داوری قرار داد.

وی در پایان تصریح کرد: نامگذاری هفته دوم تیرماه تحت عنوان هفته حقوق بشر آمریکایی با اهتمام سازمان های ذیربط داخلی و مشارکت و نقش پذیری سازمان ها و نهادهای بین المللی راه کار مؤثری است که در یک تلاش منسجم و جهانی با تبیین سیاست ها و رفتارهای ضد حقوق بشری آمریکا در دنیا، حاکمان دروغگوی کاخ سفید را به چالش کشیده و با معرفی آنها به عنوان ناقض حقوق بشر در جهان، محاکمه و مجازات آنها را نیز به یک مطالبه جهانی تبدیل کرد.
/ 0 نظر / 23 بازدید