فریاد قاطع ظریف: ایرانی را تهدید نکنید!


نامه «کری» و پیام «اوباما» به مقامات ایران
 
مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی در خصوص شروع مذاکرات ایران با ۱+۵ گفت: ما زمانی پای میز مذاکره رفتیم که آقای کری نامه نوشت و از طریق کشور عمان برای ما فرستاد که آمریکا حقوق ما را در چرخه غنی‌سازی به رسمیت شناخته است. و بعد سلطان قابوس از طرف آقای اوباما خدمت مقام معظم رهبری آمد و مفاد نامه کری را به آقا عرض کرد.
 
خبرگزاری تسنیم: حسین شیخ‌الاسلام مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی خطوط قرمز مطرح شده از سوی مقام معظم رهبری در مذاکرات هسته‌ای ایران با 1+5 را حقوق مسلم ایران برشمرد و اظهار داشت: این خطوط قرمز حق شناخته شده ایران توسط ان‌پی‌تی است؛ در واقع حق ما است که تحریم‌های ظالمانه غرب علیه ما برداشته شود و یا حق تحقیق و توسعه فناوری نوین هسته‌ای را داشته باشیم.
 
وی بر همین اساس تأکید کرد: اینکه اجازه ندهیم مراکز نظامی و حساس ما بازرسی شود و دانشمندان خود را زیر تیغ بازجویی ندهیم، جزو حقوق بدیهی و مسلم ایران است علی‌الخصوص اینکه ما در گذشته ضربه خوردیم. چه اطمینانی به آژانسی که نه مستقل و نه عادل است و تحت نفوذ آمریکا، اسرائیل و غربی‌ها قرار دارد، وجود دارد؟ بنابراین چه دلیل دارد از دانشمندان ما بازجویی و از مراکز نظامی و حساس ما بازرسی کنند؟
 
مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس با اشاره به بهانه‌جویی‌های غرب و ادعای آنها مبنی بر تلاش ایران برای دستیابی به سلاح هسته‌ای گفت: غربی‌ها ورودی معادن اورانیوم ایران و خروجی آن را در اختیار دارند و می‌توانند محاسبه کنند که در این میان موادی در رفته یا نه، لذا هیچ دلیل ندارد که به آنها دسترسی‌های خاص بدهیم.
 
تأکید مجدد رهبری بر خطوط قرمز ناظر به طرف مقابل است

شیخ‌الاسلام تأکید مجدد مقام معظم رهبری نسبت به خطوط قرمز را ناظر به طرف مقابل دانست و تصریح کرد: تیم مذاکره کننده که این خطوط قرمز را می‌دانستند و آقا قبلاً به آنها گفته بودند و نیازی به تکرار مجدد نبود، لذا با توجه به تأییداتی که رهبری از تیم مذاکره کننده کردند، مشخص می‌شود که تمام این تأکیدات متوجه طرف مقابل است که زیاده خواهی می‌کند و رهبر معظم انقلاب خواستند بگویند که ما از حقوق خود گذشت نمی‌کنیم و علناً به مردم می‌گوییم که اینها خطوط قرمز ایران و متوجه امنیت ملی ما است.
 
وی در خصوص شروع مذاکرات ایران با 1+5 خاطرنشان کرد: غربی‌ها می‌دانستند که ایران نمی‌خواهد بمب اتمی بسازد اما دروغ بزرگی را گفتند: "ایران قصد دارد بمب بسازد و ما می‌خواهیم جلوی ایران را بگیریم". در حالی که ساخت بمب راهبرد ما نبود. غربی‌ها می‌گویند تحریم‌ها بر ایران فشار آورد و بر اثر فشار تحریم‌ها پای میز مذاکره آمد در حالی که این ادعا درست نیست، گرچه تحریم‌ها فشار آورد اما به‌دلیل تحریم‌ها پای میز مذاکره نرفتیم.
 
ماجرای نامه کری به ایران و پادرمیانی سلطان قابوس برای آغاز مذاکرات

ما زمانی پای میز مذاکره رفتیم که آقای کری نامه نوشت و از طریق کشور عمان برای ما فرستاد که آمریکا حقوق ما را در چرخه غنی‌سازی به رسمیت شناخته است. بعد دو ملاقات بین معاونین وزرای خارجه در عمان برگزار شد و بعد سلطان قابوس از طرف آقای اوباما خدمت مقام معظم رهبری آمد و مفاد نامه کری را به آقا عرض کرد. آقا فرمودند: "به آنها بی‌اعتمادم" و سلطان قابوس گفت: "یک بار دیگر اعتماد کنید". براین اساس مذاکرات شروع شد".
 
دبیرکل کمیته حمایت از انتفاضه فلسطین افزود: براین اساس مذاکرات شروع شد، لذا مذاکرات به‌دلیل فشار تحریم‌ها نبود گرچه آنها تبلیغ می‌کنند و می‌گویند: ایران می‌خواست بمب بسازد و ما اجازه ندادیم و آن‌قدر فشار آوردیم تا ایران پای میز مذاکره آمد.
 
شیخ‌الاسلام در پایان سخنان خود اضافه کرد: ما به هیچ عنوان اجازه بازرسی از مراکز نظامی و امنیتی خود را به آنها نخواهیم داد. ایران کشوری مستقل و آزاد است و زیر بار زور نمی‌رود و اگر آنها هم خواهان توافق نیستند، ما مشکلی نداریم، چراکه ما توانایی اداره کشور با هر شرایطی را داریم اما آنها دیگر توانایی ندارند ساختار تحریم‌ها را سرپا نگه دارند.شرط اوباما برای امضای توافق بزرگ با ایران
 
سخنگوی کاخ سفید می‌گوید که رئیس‌جمهور آمریکا هر توافقی که نسبت به چارچوب مشخص شده در لوزان ناقص باشد را امضاء نخواهد کرد.
 
خبرگزاری فارس: «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید هم به میان خبرنگاران آمد و مواضع دولت ایالات متحده در قبال مسائل مختلف از جمله مذاکرات جاری هسته‌ای میان ایران و 1+5 را با اصحاب رسانه در میان گذاشت.

ارنست ابتدا به مفاد توافق احتمالی پرداخت و برای چندمین بار گفت: «رئیس‌جمهور (اوباما) هر توافقی که نسبت به چارچوب مشخص شده در لوزان ناقص باشد را امضاء نخواهد کرد.»

وی برای تأکید بیشتر بر این موضع، به سخنان یکشنبه «جان کری» اشاره کرد و به نقل از وی گفت: «هیچ‌گاه این مقدار به توافق نزدیک نبوده‌ایم.» سخنگو افزود: «البته هنوز مذاکره کنندگان اختلافات مهمی با ایرانیان دارند و این فقط موضع آمریکا نیست بلکه دیگر شرکای ما در 1+5 هم بر این اعتقاداند.»

سخنگو به تمدیدهای روزانه و هفتگی مذاکرات هسته‌ای اشاره کرد و ضمن مفید خواندن مذاکرات، آن را ادامه برنامه اقدام مشترک دانست.

سخنگو گفت که «مذاکرات ارزش ادامه دادن را دارند» و در خصوص ارزش‌های برنامه اقدام مشترک هم گفت: «برنامه اقدام مشترک بود که توانست برنامه هسته‌ای ایران را متوقف کند و حتی در برخی بخش‌ها به عقب براند.»

در ادامه بحث به روابط ایران و آمریکا کشید. سخنگو ابتدا گفت که «بازداشت غیرعادلانه شهروندان ما در ایران، موضوعی آزاردهنده در روابط دو کشور است» ولی در ادامه به جنبه‌های روشن‌تر روابط احتمالی پرداخت و گفت: «توافق (هسته‌ای) می‌تواند باعث بهبود روابط ایران و آمریکا شود.»

سخنگو سپس فوراً مواضع دهه‌های اخیر ایالات‌متحده در خصوص جمهوری اسلامی ایران را برای خبرنگاران یادآور شد و در موضع توجیه مقابله غرب با برنامه هسته‌ای ایرانیان گفت: «اگر ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند، حمایت این کشور از تروریست‌ها خطرناک‌تر می‌شود و حتی (ایران) می‌تواند تروریست‌ها را به فن‌آوری اتمی تجهیز کند.»

ارنست در خصوص مذاکرات و تیم‌های مذاکره‌کننده در وین هم سخن گفت؛ سخنگو با لحنی تهدیدآمیز گفت: «رئیس‌جمهور آمادگی دارد اگر اهدافمان تأمین نشود، تیم را از وین فرابخواند.»
 


نتانیاهو: ایران دارد اخاذی می کند!
 
پایگاه خبری انتخاب: نخست وزیر رژیم صهیونیستی در ادامه تلاش های مذبوحانه برای جلوگیری از آنچه که وی «توافق بد» با ایران می خواند مدعی شد ایران دارد از قدرت های جهانی اخاذی می کند.

بنیامین نتانیاهو ، نخست وزیر رژیم صهیونیستی روز سه شنبه هشدار داد « توافقی که ایران بر پایه امتیازگیری از قدرت های جهانی بر سر آن چانه زنی می کند ، راه را برای مسلح شدن این کشور به سلاح هسته ای هموار خواهد کرد و با توسعه برنامه موشکی اش ، روند دستیابی به سلاح هسته ای را سرعت خواهد بخشید.»

نخست وزیر رژیم صهیونیستی که در مراسم صد و یازدهمین سالروز مرگ تئودور هرتزل ، بنیانگذار صهیونیست نو سخن می گفت ، بار دیگر مدعی شد: « ایران ،برجسته ترین حامی تروریسم در دنیا ، دارد به زور از قدرت های جهان امتیاز می گیرد. ایران ، بزرگترین تهدید برای صلح جهانی است.

 توافقی که ایران بر پایه امتیازگیری از قدرت های جهانی بر سر آن چانه زنی می کند ، راه را برای مسلح شدن این کشور به سلاح هسته ای هموار خواهد کرد و با توسعه برنامه موشکی اش ، روند دستیابی به سلاح هسته ای را سرعت خواهد بخشید. و البته ، برای گسترش شبکه های تروریستی که در بیش از 30 کشور دنیا در حال پایه گذاری است.»

نتانیاهو در ادامه ، طرف های مذاکره کننده با ایران را خطاب قرار داد و مدعی شد: « چطور به کشوری که بارها و بارها ، تصمیم های جامعه بین المللی را نقض کرده اعتماد می کنید؟ چگونه صد ها میلیون دلار در اختیار ایران قرار می دهید بدون اینکه تصریح کنید این پول چرخ های ماشین ترور و گسترش آن را در دنیا به راه نخواهد انداخت؟ شدت تجاوزگری ایران بسیار خطرناکتر از دولت اسلامی ( گروه تکفیری صهیونیستی داعش) است! و ایران قصد دارد تجاوزگری اش را با هدف مسلط شدن بر کل دنیا ، به چهار گوشه جهان صادر کند.»نظر هاشمی درباره بازگشایی سفارت آمریکا
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه با روزنامه گاردین با بیان اینکه تابوی مذاکره مستقیم با آمریکا شکسته شده است، بازگشایی سفارت این کشور در تهران را «غیرممکن» ندانسته است.
 
خبرگزاری فارس: آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در مصاحبه با روزنامه گاردین گفته است مذاکرات هسته‌ای «تابوی» گفت‌وگوی رو در رو با آمریکا را شکسته و توافق می‌تواند «گامی بزرگ» رو به جلو باشد.

وی در بخشی از این مصاحبه گفته است: «مذاکره رو در رو بهتر از صحبت از راه دور از طریق رسانه‌هاست. ایران بسیار جدی است. اگر طرف‌های مقابل هم به همین میزان جدی باشند، قطعا توافق به دست می‌آید. اینکه ایران مستقیما با آمریکا صحبت می‌کند، اقدام خوبی است. ما یک تابو را شکسته‌ایم.»

رفسنجانی با بیان اینکه مشکل اصلی خصومت آمریکا با ایران بوده است، گفته است: «پیش از انقلاب، آمریکا حامی اصلی رژیم شاه بود و پس از انقلاب و در جریان جنگ تحمیلی، علیه ما. حالا در مذاکرات هسته‌ای، اگر شاهد آمریکایی متفاوت باشیم، این اثری مثبت بر افکار عمومی ایران خواهد داشت.»

به نوشته گاردین، وی همچنین گفته است که بازگشایی سفارت آمریکا در ایران، «غیر ممکن نیست»، اما این مسئله «به رفتار طرفین بستگی دارد.»

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه این مصاحبه به موضوعات منطقه‌ای نیز پرداخته و از عربستان سعودی به دلیل «مداخله در مذاکرات هسته‌ای» و «بمباران مردم یمن» انتقاد کرده است.

وی با بیان اینکه سعودی‌ها «حساسیت خود نسبت به آرمان فلسطین از دست داده‌اند»، گفته است: «ما می‌خواهیم روابطی دوستانه با آن‌ها داشته باشیم.»

آیت‌الله هاشمی افزود: «قرآن کریم می‌گوید مسلمین با یکدیگر برادر هستند و باید برادرانه زندگی کنند. آن‌ها نباید به یکدیگر ظلم کنند.»

وی در مورد دشمنی با رژیم صهیونیستی هم گفته است: «ما نیازی به تغییر نداریم. ما از حقوق فلسطینی‌ها حمایت می‌کنیم. ما در هیچ اقدام نظامی در فلسطین مشارکت نداریم، بلکه به آن‌ها در موضوعات سیاسی مشاوره می‌دهیم. تا زمانی که حقوق فلسطینی‌ها در نظر گرفته نشود، نمی‌توانیم روابط خوبی با آمریکا داشته باشیم.»

او به مبارزه با داعش هم اشاره کرده و با بیان اینکه این گروه تروریستی چهره اسلام را تخریب کرده است، به گاردین گفته است که تهران به درخواست دولت‌های عراق و سوریه به آن‌ها در مقابله با تروریسم کمک می‌کند. وی در این مورد گفته است: «سوریه توسط گروه‌های تروریستی متعدد مورد حمله قرار گرفته است. ما مخالف تروریسم در هر کجایی از دنیا هستیم.»ناظق: متهم کردن یکدیگر مایه بدبختی است
حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری گفت: بنی اسرائیل نسبت به یگدیگر حسد و بخل می ورزیدند و قلب هایشان نسبت به هم کینه داشت؛ در آن قوم همدیگر را به خطی بودن یا تند و کُند بودن متهم می کردند. همین ویژگی ها مایه بدبختی است و اصولا آنچه وحدت ملتها را می شکند و انسانها را مقابل هم قرار می دهد همین هاست.
 
پایگاه خبری جماران: حجت الاسلام و المسلمین علی اکبر ناطق نوری طی سخنانی در مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان در حرم امام خمینی به موضوع سرنوشت ملتها از منظر قرآن و امیرالمؤمنین(ع) پرداخت و اظهار داشت: هیچ ملت، امت و انسانی بی جهت عزیز یا ذلیل نمی شود و آنچه از قرآن کریم و گفتار معصومین(ع) مستفاد می شود آن است که عامل اصلی عزت ها و ذلت ها خود انسانها و ملتها هستند و هیچ امتی بدون دلیل بالا نمی رود یا دچار سقوط نمی شود و هیچ شخصی بی جهت عزیز یا ذلیل نمی شود.

وی با بیان اینکه در خصوص سرنوشت انسانها سه دسته آیه در قرآن به چشم می خورد، افزود: در آیات دسته اول، انسان با نگاه اولیه احساس می کند که گویی علت تامه همه عزت ها و ذلت ها خداست. همانگونه که در آیه 26 سوره آل عمران آمده است «قُلِ اللَّهُمَّ مالِکَ الْمُلْکِ تُؤْتِی الْمُلْکَ مَنْ تَشاءُ وَ تَنْزِعُ الْمُلْکَ مِمَّنْ تَشاءُ وَ تُعِزُّ مَنْ تَشاءُ وَ تُذِلُّ مَنْ تَشاءُ بِیَدِکَ الْخَیْرُ إِنَّکَ عَلی‏ کُلِّ شَیْ‏ءٍ قَدیرٌ»(بگو: «بار خدایا ، تویی که فرمانفرمایی هر آن کس را که خواهی، فرمانروایی بخشی و از هر که خواهی  فرمانروایی را باز ستانی و هر که را خواهی، عزت بخشی و هر که را خواهی، خوار گردانی همه خوبیها به دست توست، و تو بر هر چیز توانایی). اگر ما صرفا همین آیه را مورد توجه قرار دهیم در می یابیم که تمام خوشبختی ها، بدبختی ها، عزت ها و ذلت ها در دست خداست.

ناطق نوری با بیان اینکه در دسته دوم آیات در خصوص سرنوشت انسانها، سرنوشت او رهین اعمال خودش ذکر شده است، به آیات 29 سوره نجم و 41 سوره روم اشاره کرد و در ادامه گفت: در دسته دیگری از آیات قرآن، هم بر نقش خداوند و هم انسان در سرنوشت تأکید شده است؛ همانگونه که در آیه 53 سوره انفال آمده است « ذلِکَ بِأَنَّ اللَّهَ لَمْ یَکُ مُغَیِّراً نِعْمَةً أَنْعَمَها عَلی‏ قَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ وَ أَنَّ اللَّهَ سَمیعٌ عَلیمٌ»( این [ کیفر ] بدان سبب است که خداوند نعمتی را که بر قومی ارزانی داشته تغییر نمی دهد ، مگر آنکه آنان آنچه را در دل دارند تغییر دهند ، و خدا شنوای داناست) و در آیه 11 سوره رعد هم تأکید شده است که «إِنَّ اللَّهَ لا یُغَیِّرُ ما بِقَوْمٍ حَتَّی یُغَیِّرُوا ما بِأَنْفُسِهِمْ»( خدا حال قومی را تغییر نمی دهد تا آنان حال خود را تغییر دهند).

وی ادامه داد: آنچه از این آیات ذکر شده در می یابیم این است که عامل اصلی ذلت و عزت، ما انسانها هستیم و خداوند پاداش دهنده و نمره دهنده به ماست.

ناطق نوری در ادامه سخنان خود با بیان اینکه خداوند با هیچ کس دشمنی یا قرابت و فامیلی ندارد، تصریح کرد: این ما هستیم که سرنوشت خود را تعیین می کنیم و بحث هایی چون طالع و امثال آن مزخرف است؛ زیرا ذلت و عزت دست خودمان است.

وی سپس به تشریح سخنان امام علی(ع) در خطبه 192 نهج البلاغه در خصوص سرنوشت قوم بنی اسرائیل پرداخت و گفت: علی(ع) ضمن ترسیم یک منحنی از رفتار بنی اسرائیل، از کیفرهایی که بر این قوم بر اثر کردار بد آنها پیش آمد سخن گفته و مردم را انذار می دهند که خود را از آن رفتارها محفوظ دارند.

وی با بیان اینکه بخش اعظم قرآن کریم داستان مربوط به اقوام گوناگون است تا عبرتی برای بشر باشد، افزود: بنی اسرائیل نسبت به یگدیگر حسد و بخل می ورزیدند و قلب هایشان نسبت به هم کینه داشت؛ در آن قوم همدیگر را به خطی بودن یا تند و کُند بودن متهم می کردند. همین ویژگی ها مایه بدبختی است و اصولا آنچه وحدت ملتها را می شکند و انسانها را مقابل هم قرار می دهد همین هاست.

رئیس دفتر بازرسی ویژه مقام معظم رهبری با بیان اینکه خداوند وقتی دید که قوم بنی اسرائیل به هوش آمده اند ذلت آنها را به عزت تبدیل کرده و به آنها امنیت داد، اظهار داشت: این داستان تاریخی مشابه سرنوشت ما ملت ایران است که قبل از انقلاب به خاطر وجود رهبران نالایق و سلاطین هوس ران، شهوت ران و قدرت طلب ذلیل شده بود و هر روز یک کشور به سرزمین او حمله می کردند تا اینکه آمریکایی ها بر او تسلط کامل یافته و شاه ممکلت غلام حلقه به گوش رئیس جمهور آن کشور شد.

وی با اشاره به حقارت شاه در مقابل سفرای آمریکا و انگلیس، افزود: امام آمد و برای خدا قیام کرد و فریادی زد که هنوز طنین آن در گوش من هست؛ وقتی که بعد از آزادی از زندان، در 15 خرداد 1342 در مسجد اعظم قم بر بالای منبر رفت و در حالی که انتظار می رفت از آزادی خود از زندان تشکر کند، گفت مرا آزاد کردید، اشتباه کردید گمان کردید مرا آزاد کنید فریاد نمی زنم؛ من فریاد می زنم؛ برای خدا و اسلام فریاد می زنم.

ناطق نوری یادآور شد: امام با یک عبا، عمامه، قبا و نعلین و دست خالی در مقابل یک حکومت تا دندان مسلح و مورد حمایت خارجی ایستاد و مردان و زنان ایران شیرمردانه و شیرزنانه ید واحد شدند و از او حمایت کردند.

وی گفت: دلیل اینکه امام و ملت ایران پیروز شدند، شاه فرار کرد و آمریکا هیچ غلطی نتوانست کند، این بود که همه اقشار مردم با هم یکی شدند.

ناطق نوری با ذکر خاطراتی از همبستگی مردم در راهپیمایی های سال 1357، تصریح کرد: وقتی گفته می شود «یدالله مع الجماعه» به معنای لطف، عنایت و کمک خداست. اما اگر ما دائما شعبه شعبه و دسته دسته، این جناح و آن جناح، تند و کُند، شویم، توقع داریم که عزیز بمانیم؟ باید بدانیم که خداوند با هیچ کس فامیلی ندارد.

وی با اشاره به روحیه مردم در دهه اول انقلاب، گفت: در سالهای 58 و 59 وقتی ماشین ها به هم می رسیدند برای عبور کردن از یک مسیر به یکدیگر تعارف می کردند، اما امروز وقتی در خیابان با ماشین دیگری رو به رو شویم مخصوصا اگر راننده آن یک خانم باشد، پا را بیشتر روی گاز فشار می دهیم تا او را اذیت کنیم! نه ذره ای گذشت، نه تحمل، نه صبر، نه بردباری، نه سعه صدر. در اول انقلاب در شرایطی، نفت نبود اما گروهی از مردم با پیت، نفت را به درب منازل افراد مستمند و سالمند می بردند تا دچار سختی نشوند؛ این روحیه و این وحدت ما را پیروز کرد.

ناطق نوری یادآور شد: همه ملت، پشت سر رهبری و امام انقلاب بودند و انقلاب پیروز شد و جنگ هم که 8 سال بر ما تحمیل شد و همه دنیا پشت مقابل ما بودند که هنوز جنازه شهدای آن زمان را می آوریم، با ایستادگی همه اقشار با پیروزی تمام شد.

وی با تقدیر از ایستادگی تمام اقشار مردم و حضور بسیج در دفاع مقدس، ادامه داد: ما امروز هم در دنیا عزیز هستیم و امروز در دنیا تنها کشوری هستیم که اینگونه روی پای خود ایستاده و در عرصه های داخلی و خارجی منتظر تصمیم داخلی و خارجی نیست و این در حالی است که در منطقه ما جنگ و کشتار جریان دارد، صهیونیست ها مردم مظلوم فلسطین را به قتل می رسانند، نیروهای خبیت عربستان مردم مطلوم یمن را می کشند و گروههای به نام داعش و... ملت های دیگر را قتل عام می کنند؛ اما ملت ما با صلابت ایستاده است که این امر مرهون وحدت، همدلی، هم زبانی و حمایت از مقام ولایت و رهبری است؛ رهبری شجاع، بیدار و هوشیار.

رئیس دفتر بازرسی ویژه مقام معظم رهبری با بیان اینکه مراسم تشییع پیکر شهدای غواص یک مانور بود، تصریح کرد: در این مراسم همه اقشار مردم با چهره های مختلف آمدند و این اتفاق یک پیام داشت و آن اینکه مردم گفتند ما پای انقلاب و نظام ایستاده ایم و قدر این نعمت را دانسته و کفران نعمت نمی کنیم.

وی با تأکید بر اینکه خداوند تعهد نداده است همیشه اینگونه باقی بمانیم، اظهار داشت: آیا گذشتی که 35 سال قبل نسبت به هم داشتیم، اکنون داریم؟ آیا آن صلابت و احترام به ارباب رجوع که آن زمان در ادارات بود، اکنون وجود دارد؟ آیا مردم را مانند آن زمان تحویل می گیریم؟ در حالی که اینها همان مردم هستند.

ناطق نوری ادامه داد: آن زمان کسی جرأت نمی کرد رشوه بگیرد و کارشکنی کند؛ از خدا نمی ترسید؟ امیرالمؤمنین(ع) در مورد بنی اسرائیل فرمودند که آنها وقتی عزت یافتند دوباره دچار غرور شدند؛ در حالی که غرور نعمت را نابود می کند و اگر کسی کفران نعمت کند خدا آن را پس می گیرد.

وی گفت: امروز خداوند نعمت عزت، استقلال و امنیت را به ما عطا کرده و در این شب ها دعا کنیم که خدا دلهای ما را به هم نزدیک تر کند، کینه ها را از دلهایمان بیرون کند و شر دشمنان اسلام و تشیع را از سر اسلام و مسلمین کم کرده و به خودشان بازگرداند.

رئیس دفتر بازرسی ویژه مقام معظم رهبری در پایان ابراز امیداوری کرد که خداوند توفیق همدلی و همزبانی را به ملت ایران عطا کرده و همه بتوانند راه امام و شهدا را با رهبری مقام معظم رهبری ادامه دهند تا انقلاب به دست صاحب اصلی خود برسد.
 
/ 0 نظر / 38 بازدید