ماموریت سلحشور برای تغییر آنجلینا جولی!

 
خبرگزاری فارس: جهانگیر الماسی کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون در آیین نکوداشت 33 سال فعالیت هنری فرج الله سلحشور که در خبرگزاری فارس برگزار شد، در سخنانی گفت: بعد از انقلاب اسلامی کارهای دینی و مذهبی بسیاری ساخته شد، اما پیش از انقلاب و در جوی که در آن زمان برپا شده بود، اگر فردی نگاه دینی و اعتقادی داشت در برخی اوقات از محافل طرد می‌شد، اما یکسری از افراد بودند که در همان زمان با پشتوانه و معارف دینی کار می‌کردند و این طرد شدن‌ها هیچ تأثیری در اعتقادات آنها نداشت که یکی از آنها فرج‌الله سلحشور بود.

وی ادامه داد: سلحشور از همان اوایل هیچ ادعایی نداشت و مثل بسیاری نیامده بود تا به شهرت و موقعیت برسد. در زمانی که خیلی از افراد هنر را ابزاری برای بهره بردن می‌دانستند، به عقیده من ایشان هیچ‌گاه به این سبک عمل نکرد و عقیده‌شان بسیار ارزشمند و قابل احترام است.

الماسی با اشاره به ماجرای بین سلحشور و آنجیلنا جولی بیان کرد: مدتی پیش در سفری که به خارج از کشور داشتم، فردی از من پرسید شما آقای سلحشور را می‌شناسی؟ ایشان چطور آدمی است؟ و من هم در پاسخ گفتم؛ او فردی است که به حرف‌هایی که می‌زند کاملاً اعتقاد دارد. به نظر من معرفتی که در کلام سلحشور در پاسخ به آنجلینا جولی بود، وی را تحت تأثیر قرار داد و باعث شد که او حتی در بازی کردن در فیلم‌هایش تغییر نگاهی داشته باشد و من از این جهت به سلحشور تبریک می‌گویم.

در پایان الماسی با اشاره مستقیم به سلحشور گفت: احساس می‌کنم ظاهر شما بسیار دلنشین شده است و مثل پدربزرگ‌های قدیم ما شده‌اید، فقط مثل آنها بداخلاق نباشید. امیدوارم به آرزوهای خود برسید و کاری را که می‌خواهید در حق مسلمان‌ها انجام دهید را به خوبی پیش برید.
 


مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور
 
فرارو: مراسم نکوداشت فرج‌الله سلحشور با حضور جمعی از هنرمندان ومسئولان فرهنگی و هنری در خبرگزاری فارس برگزار شد.

در این مراسم فرج الله سلحشور، سیدنظام الدین موسوی مدیرعامل خبرگزاری فارس، سیدمحمد حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت قبل، آیت الله قرهی، رسایی، مهدی فرجی مدیر سابق شبکه یک، محمدعلی رامین، صفار هرندی، محسن پرویز، محسن علی اکبری، شهریار بحرانی، جمال شورجه، جهانگیر الماسی، محمد احسانی، رضا توکلی، حسین زندباف، سردار آزادی، سیدمهدی هاشمی، یوسف مرادیان و محمود گبرلو حضور داشتند.  

در این مراسم پس از سخنرانی سخنرانان، پیام تبریک حجت‌الاسلام والمسلمین محمدحسن رحیمیان تولیت مسجد جمکران قرائت شد و مجری مراسم گفت: امشب بنا به گفته آقای رحیمیان در مسجد جمکران مراسم دعا برای شفای آقای سلحشور برگزار خواهد شد.

در انتهابا حضور چهره‌های سیاسی و هنری تقدیرنامه ارگان‌هایی نظیر حوزه هنری، سازمان هنری رسانه‌ای اوج، معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران، معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، هدیه‌ ویژه خبرگزاری دانشجو و تقدیرنامه و هدیه ویژه خبرگزاری فارس به سلحشور تقدیم شد. همچنین از تمثال هنری و تمبر نکوداشت فرج‌الله سلحشور رونمایی شد و همه چهره‌های حاضر در مراسم این تمبر را به یادگار امضا کردند. در پایان نیز از کتاب «قطره‌های تبیان» سلحشور رونمایی شد.

مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکس

مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکس

مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکس

مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکسمراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکسمراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکس

مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکس

مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکس

مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکس

مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکس

مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکس

مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکس

مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکس

مراسم نکوداشت فرج‌ الله سلحشور +عکس


سعید هوشیار در روزنامه قانون نوشت:

برد پیت بازیگر خوش بدن هالیوود در صحبت با هوش‌خراش گفت: «آنجی از دو سال پیش شروع به تغییر کرد! تغییرات در حدی بود که دیگه کم کم داشت سیبیل در می‌آورد، خیلی تعجب کرده بودیم که از طریق دوست خوبمون مدونا متوجه شدیم که آنجی دچار پدیده مازوسلحشوریسم شده که وقتی صحبت‌های عمو جهانگیررو خوندم این موضوع برام مسجل شد.»

هوش خراش بعد از این اتفاق غرورآفرین و صحبت‌های جهانگیر الماسی مبنی بر آشنایی با خانواده آنجلینا، محمود گبرلو را مامور کرد تا با آنجلینا جولی صحبت کوتاهی انجام دهد.(این صحبت در برنامه "7 برای سینمای ایران" صورت پذیرفته است.)

گبرلو: خب خانوم جولی، چی شد شما! اینجا! آقای سلحشور! جهانگیر الماسی! میشه برامون توضیح بدین؟

جولی: عرضم به حضورتون بعد از صحبت‌های راهگشا و یاری دهنده آقای سلحشور، موجی در سینمای جهان، علی الخصوص آمریکا راه افتاد که من هم همراهش شدم. بعد از آشنایی بیشتر با جناب سلحشور تغییرات عمده‌ای در من شکل گرفت از جمله اینکه در انتخاب فیلم‌هام کمی دقت بیشتری کردم و حتی چندین بار به آقای آرش معیریان پیغام فرستادم تا در فیلم ایشون بازی کنم، ولی متاسفانه میسر نشد.

گبرلو: جدی! خیلی خوبه، چی بوده فیلم ایشون؟

جولی: بنده ابتدا فیلمنامه رو خوندم که راجع به دو نفر بود که می خواستن با هم ازدواج کنن و هر بار به دلیلی خواستگاری به عقب می‌افتاد و در نهایت و در انتهای فیلم با هم ازدواج می‌کردند. از فیلمنامه خوشم اومد و حتی برای عقد قرارداد جلسه گذاشتیم که ظاهرا با خانوم سحر قریشی به توافق رسیدند، البته بازیگر نقش مقابل من هم امیر نوری بود که برد خیلی با اون موضوع ریلکس نبود و مدام حسودیش میشد.

گبرلو: خب کمی از این تحول صحبت کنید برامون.

جولی: ‌عمو جهانگیر می دونه، بابای من با عمو جهانگیر هم خدمتی بودند توی کرمان! اونجا بابای من تو دژبانی بود و اینطور شد که با عمو جهانگیر آشنا شد، چند سال پیش و قبل از صحبت‌های سلحشور عزیز، عمو جهانگیر زنگ زد و تذکر داد که به جای بازی تو فیلم‌هایی مثل اورجینال سین برم تو فیلمی مثل شارلاتان و یا چارچنگولی بازی کنم که متاسفانه در اون زمان من توجه نکردم. من در چند ماهه اول فقط صحبت‌های آقای سلحشور رو شنیدم و می تونم بگم تا 30 درصد متحول شدم، ولی یک بار به صورت اتفاقی نام ایشون رو گوگل کردم که به محض اینکه چهره‌شون رو دیدم تازه حرف‌هاشون برام جا افتاد و درصدی که عرض کردم زد بالا و به 100 درصد رسید! البته همین موضوع موجب دعوای بین من و برد هم شد. به غیر از من افراد دیگه‌ای هم بودن که تحت تاثیر این صحبت‌ها قرار گرفتن، مثلا خانوم کیم و یا خانوم لیزا- ا و یا شارون عزیزم و خیلی افراد دیگه که دوست ندارن اسمشون برده بشه.

گبرلو: خیلی جالبه! صحبت دیگه‌ای ندارید؟

جولی: من فقط تشکر می‌کنم از آقای سلحشور، عمو جهانگیر، آقای پورمخبر، امیر نوری عزیز، اصغر حیدری و بسیاری دیگه از دوستان که در این مسیر واقعا بهم کمک کردن و در انتها روی صحبتم با بازیگرانیه که هنوز متحول نشدن و ازشون می خوام کمی تعمق بیشتر کنن.

گبرلو: در همین زمینه شاعر هم میگه؛ جولی به حرف فرج در حال است و طرب، گر فرق نیست تو را کژ طبع و جانوری!...شخصی پشت خط هستند که مطمئنم خیلی دوست دارید  صداشونو بشنوید.... بله تماس برقرار شده، سلام آقای سلحشور.

(تصویر اسلوموشن می‌شود و موزیک پخش می شود؛ نشستم هواتو نفس می‌کشم، یک چند وقتیه حال من بهتره، دارم راه میفتم ببینم تهش، منو این هوا تا کجا می بره. تیتراژ بالا می‌آید.)‌
 

/ 0 نظر / 44 بازدید